wildwhisper - Wystarczy, że pomyślę . .... Zdjęcie 259902


Bezprawne wykorzystanie Fotografii jest naruszeniem praw autorskich do niej przysługujących egzekwowanym na drodze sądowej.
wildwhisper - Wystarczy, że pomyślę . .... Zdjęcie 259902
Statystyki zdjęcia
Data publikacji:2020-02-02
Odsłon: 2266
Komentarzy: 64
Ocena:
Liczba ferii:67
Analiz: 1
Ulubionych: 0
Kontra: 0
Publikacja w FB: TAK
 
Technika wykonania zdjęcia cyfrowe
Format zdjęcia 35 lub mniejszy
avatar_19304
wildwhisper

Wystarczy, że pomyślę


Kategoria zdjęcia: FAB:Nastrój/Mood...


 
avatar_19304
2020-02-03 20:06:48
wildwhisper

10 poleceń

Już któryś raz z rzędu to ja piszę analizę pod swoją pracą i w sumie wolałbym takową, nawet krytyczną przeczytać spod klawiatury widza, no nic obiecałem słowo wyjaśnienia to służę słowem...

W popczątkowej fazie głosowania troszkę ponarzekałem sobie na brak negatywnych komentarzy, które bym chciał zobaczyć w parze z oceną, teraz w sumie mógłbym troszkę ponarzekać na tych co dali na TAk i też milczeli ;). Słowo może bardzo wiele. Może przekonać widza mniej wrażliwego, może przekonać widza mniej wnikliwego, słowo może zawrócić rzekę. Rzeczowy komentarz, może również być kostką domino inspirującą pozostałych, może być kroplą tnącą skały, dzięki dyskusji zyskuje każdy...i widz i autor. Poszukiwanie argumentów wiele uczy, pozwala dostrzegać popełnione błędy, pozwala również utwierdzić autora w słuszności jego decyzji, lecz z tymi ostatnimi oczywiście bywa różnie-to aż i tylko decyzje :)

Powyższy "model usługąjący" damie, został stworzony w jednym celu.
Ma doskonale wiedzieć, czego ta w danym moemencie oczekuje i wykonać to z należytą starannością. A co kiedy dojdzie do tzw zgrzytu, kiedy "model usługujący" również zacznie "myśleć o niebieskich migdałach" ? Pomyli się o milimetr, a może o troszkę więcej? Pierwsze "Modele Usługujące" mogą przecież posiadaćwady fabryczne.

Od bardzo dawna interesuje mnie osobiście wszystko co związane z science-fiction, a obserwując wnikliwie otoczenie i otaczający mnie świat, często przekonuję się, że to cokiedyś było fikcją dzisiaj staje się na wysiągnięcie ręki i zupełnie dostępne- sami sobie odpowiedzcie czyż tak własnie nie jest?
"Model usługujący" - tak go nazwałem na potrzeby tej analizy, każdy jednak niech nazwie sobie to co widzi inaczej. Zresztą z tym tytułem byłoby chyba już zbyt dosadnie. Wszystkie swoje prace tytułuję, często przewrotnie, ...
"Model Usługujący"
"sługa"
"kolory"
"niebieskie Migdały"

Tytuł w głowie miałem przystępując do realizacji tej sceny, jednak pomysł przeklejenia twarzy, idealnie odbitej do właścicielki, zupełnie niedbale zamontowanej na taśmie produkcji... ten "Model usługujący" ewidentnie posiada wady, pojawił się podczas edycji. A dookoła tej sceny i tematu chodziłem kilka lat. Stąd uważa, że ten włos w zupie, ten za ciepły drink, ta mucha w rosole widzowi i autorowi się po prostu czasem należą ;).
Postęp technologiczny, automatyzacja, często idą w parze z lenistwem i wygodnictwem u konsumenta, z chęcią ogromnych zysków po tej drugiej stronie.
Filmy takie jak "Ja Robot", "Surogaci" i inne poruszające w poważniejszym tonie problem wywarły swojego czasu ogromny wpływ na to co sam o temacie myślę, a powyższa praca jest wypadkową mojej "wesołkowatości w obliczu zagłady". To takie straszne,że aż śmieszne i na odwrót - przytoczę tutaj tytuł innej pracy z FotoFerii: "Wygrana W Bierki Podczas Eksplozji Bomby Atomowej".

W niedalekiej przyszłości, w każdej knajpie, w każdym sklepie, wszędzie ... składając rezerwację, "system doskonale będzie wiedział" co lubimy, co potrzebujemy... obsłuży nas robot, którego twarz, budowa ciała, sposób bycia będzie zgodny z naszym gustem (zgodny z naszymi plikami cookies). Maszyna, kompletująca za nas zakupy w coraz modniejszych sklepach samoobsługowych inteligentnie nas zaskoczy, sprawi przyjemność- spakuje to w torbę koloru i wzoru, który również nam przypadnie do gustu...pochwali za nową fryzurę, wgląd do tego teżbędzie i w większości będziemy wniebowzięci!

Ludzie którym będzie brakowało, nieidealnego pierwiastka ludzkiego w tak idealnie poukładanym świecie... będą wyjątkowo samotni i nieszczęśliwi.
I moim zdaniem coś po prostu się wydarzy...ktoś popełni błąd. Maszyna z wadą pomyli się o milimetr... i rozleje napój na "piersiątko", obleje nas gorącą zupą, usunie serce zamias wyrostka...

Wybaczcie błędy, ale moja przyszłość woła "opa", więc muszę tutaj skończyć bez poprawek. Idealnie :)))
Dziękuję ślicznie za poświęcony czas na komentarze ,oceny i być może chwilę refleksji po przeczytaniu tych wypocin.avatar_19304
2020-02-02 21:02:53
wildwhisper
Zgloś do moderacji
ojj jakże miło byłoby poczytać opinie, tych osób z mniejszości...
Tylko czy odwagi starczy ;) ?

avatar_7616
2020-02-03 04:03:08
bakulok
Komentarz edytowany przez użytkownika
Zgloś do moderacji
Nie rozumiem tej sceny w stosunku do tytułu, ale skoro on już jest to zapewne autor coś chciał przekazać co w całości nie jestem w stanie sobie ułożyć, samo zdjęcie wykonane poprawnie, może bez tytułu każdy sobie mogłby jakoś je zinterpretować po swojemu i ja też. Taka uwaga się mnie kojarzy, że co za dużo to nie zawsze na dobre wychodzi. Sorry, ale ja jestem na nie. Być może powinienem się czasowo wstrzymać od głosu, czekając na wyjaśnienie autora i tu mam wątpliwości, ale stało się.
avatar_19304
2020-02-03 07:58:59
wildwhisper
Zgloś do moderacji
Tytuł dałem specjalnie taki by widz wciąż miał drogę wolną w interpretacji...
Skoro tytuł nic Ci nie wyjaśnia to tym bardziej nie widzę problemu w tym by czytać tę pracę po swojemu ;)
Proszę się nie krępować...w każdej galerii tej pracy będzie bardzo dobrze. O co mi chodziło nie będę wyjaśniać na tym etapie...
Troszkę wysiłku nikomu nie zaszkodzi ;)

avatar_55662
2020-02-03 04:33:25
KeyToo
Zgloś do moderacji
Na prawo.
avatar_19304
2020-02-03 23:31:01
wildwhisper
Zgloś do moderacji
:)

avatar_7616
2020-02-03 10:42:25
bakulok
Zgloś do moderacji
widocznie gamoń jestem, bo pomimo wysiłku tytułu z tym co widzę nie mogę skojarzyć, poczekam na etap kiedy to skojarzenie będzie ujawnione
avatar_19304
2020-02-03 11:43:58
wildwhisper
Zgloś do moderacji
W każdym bądź razie, dziękuję Ci bardzo za komentarz.
U mnie można sobie pozwolić, odwetowcem nie jestem :)

Co do tytułu jeszcze...
Zakryj go palcem i zinterpretuj po swojemu.
Zapomnij o tytule. Coś widzisz?
Pozdrawiam :)

avatar_7616
2020-02-03 11:08:26
bakulok
Zgloś do moderacji
co za skojarzenia z tym odwetowcem, na aluzję o braku odwagi napisałem swoje zdanie, natomiast z tymi odwetami to należy wziąć pod uwagę że ludzie mają różne upodobania i maja do tego pełne prawo, są wrażliwi na różne sprawy na fotografii np na ramki, czy też na ściemnianie brzegów, na różne zabiegi edycyjne, nie ma w tym nic dziwnego. Jest dużo bardzo dobrych fotografi i są pod nimi głosy na nie, nie rozumiem dlaczego, próbowałem nawet aby ci głosujący na nie coś rzekli choćby dla edukacji innych w tym nie, ale nic z tego. Faktrm jest że najczęściej to co wyatwiamy nam się podoba, inaczej byśmy tego nie wystawiali to proste, ale nie musi się to podobać innym z różnych powodów np tych co zasygnalizowałem, trzeba się z tym pogodzić czy nam sie to podoba czy nie, tak przynajmniej powinno być i nie może być żadnych odwtów bo to źle świadczy o takiej osobie odwetującej. Co do zdjęcia to nic mnie się nie kojarzy z tytułem, poczekam na wyjaśnienie bo jestem ciekawy tej tajemnicy, pozdrawiam i lecę pograć w tenisa

avatar_55653
2020-02-03 11:39:31
gryzzli
Zgloś do moderacji
Czekaj autor, niech pomyślę...


Mz skomponować można było to lepiej, tutaj nie bardzo wiem na co patrzeć najpierw, kadr robi na mnie wrażenie bardzo niedojrzałego, niby prosta, akademicka kompozycja a jednak mi się nie klei. O dokładności wykonania raczej wspominać nie powinienem bo widać brak dbałości o szczegóły gołym okiem. Co do pomysłu to jak coś robić to po całości. Nie mógłby się ten żółty soczek po piersiątku sączyć? Nie raz trzeba się poświęcić bo tutaj wyszło sztucznie. Winieta do tego bardzo tandetna. Rozumiem zamysł lecz wykonanie mi się zupełnie nie podoba.
avatar_19304
2020-02-03 11:56:34
wildwhisper
Zgloś do moderacji
"Po piersiątku..." To nie o tym praca ;))). Rozumiesz zamysł autorski? Jaki był zamysł? :)
Światło miałem z okna nad drzwiami tylko, winieta w dużej mierze prosto z puszki ;)

avatar_494
2020-02-03 12:43:58
evene aff
Zgloś do moderacji
Mnie w sumie niewiele przeszkadza. :D Tytuł jak z moich bajek. :)
Jednak jeden detal każe mi być na nie. A jest nim jakość montażu twarzy po lewej.
Masakra, i zwyczajnie nie uchodzi takie lenistwo paskudne :PPPPP
avatar_19304
2020-02-03 15:51:52
wildwhisper
Zgloś do moderacji
To nie lenistwo...
Potrafię montować lepiej.
Tutaj miało być właśnie sztucznie od samego początku...
Jeszcze chwila i wytłumaczę ;)))

avatar_1934
2020-02-03 15:59:33
sandevi
Komentarz edytowany przez użytkownika
Zgloś do moderacji
mnie w sumie sam montaż nie przeszkadza, ok nie do końca... wygląda to tak, że Autor wie co robi, przeniósł twarz - lustrzane odbicie ok rozumie... co mi przeszkadza( i tylko to) @evene wspomna o tym, to niezrozumiałe przeniesienie fragmentu włosów (grzywka)... może by był w tym jakiś sens gdyby było to zrobione jak należy.... a tak wygląda jak 'kopiuj', 'wklej' i 'stempelek odpierdelek'... i tak sobie myślę jakiż to był zamysł Autora hmm. Ciepło pozdrawiam i czekam na rozwiązanie zagadki :)
avatar_19304
2020-02-03 20:07:10
wildwhisper
Zgloś do moderacji
:)

avatar_494
2020-02-03 17:07:46
evene aff
Zgloś do moderacji
@sandevi - 'stempelek odpierdelek' - w sedno :DDDDD
Tez czekam na wytłumaczenie, jaki jest cel włożenia muchy do pysznego rosołku?
avatar_19304
2020-02-03 20:07:20
wildwhisper
Zgloś do moderacji
:)

avatar_19304
2020-02-03 23:06:13
wildwhisper
Zgloś do moderacji
no i przesadziłem z długością tekstu w analizie, kto to przeczyta ;P

avatar_1934
2020-02-03 23:16:48
sandevi
Komentarz edytowany przez użytkownika
Zgloś do moderacji
Ja, od deski do deski.... a, że bujam się od zawsze w takich filmowych klimatach.... to jeszcze nie za bardzo wiem jak ubrać w słowa to co che napisać.... wiem jedno spotkałabym się na kawę na pogaduchy bo rozmowa mogłaby być wieloooo godzinna ;) :) :)
avatar_19304
2020-02-03 23:30:21
wildwhisper
Zgloś do moderacji
Warto prowadzić wieloooo godzinne rzeczowe rozwmowy o fotografii, nawet kiedy istnieje wielkie prawdopodobieństwo przedłużenia obrad ;)
mi tak brakuje ostatnio dyskusji... w powyższej analizie z resztą widać syndrom odstawienny.

avatar_1071
2020-02-04 07:34:09
marhaba aff
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_55662
2020-02-04 07:48:39
KeyToo
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_1934
2020-02-04 07:54:12
sandevi
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_4943
2020-02-04 08:23:41
robin74r
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_10059
2020-02-04 08:54:15
sebastianplonka
Zgloś do moderacji
oceniam
https://www.youtube.com/watch?v=9rdhOc5136Y

avatar_965
2020-02-04 09:08:42
adampa
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_10746
2020-02-04 12:40:20
jerzyk
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_7616
2020-02-04 13:07:46
bakulok
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_494
2020-02-04 13:56:21
evene aff
Zgloś do moderacji
Przeczytałam wyjaśnienie @Autora.
Chapeau bas za tyle treści :D

Praca, sama, bez opisu od Autora, gada, bawi i po swojemu obsługuje wybrednego widza.
Widać wysiłek, włożone pomysły i widać, ze to długo dojrzewający projekt, a nie zrodzony na kolanie, w słoneczną noc. :)
Oceniamy : pomysł, na który składa się treść, kompozycja, zestaw gadżetów, itd. To co się Autorowi w głowie uroiło. ;)
Po drugie, oceniamy realizacje.
No i właśnie.


" [?] jednak pomysł przeklejenia twarzy, idealnie odbitej do właścicielki, zupełnie niedbale zamontowanej na taśmie produkcji... ten "Model usługujący" ewidentnie posiada wady, pojawił się podczas edycji. " --- Ja to odbieram tak.
Pospiech, ekscytacja bo wreszcie, już, już prawie gotowe, w końcu mam, to co fantazja podsunęła.
Całkiem zrozumiały i wszystkim pewnie tutaj znany stan umysłu. :D
I naraz... jeszcze jeden pomysł, ale szybko, szybko, szybko, najwyżej dorobi się teorię.
Juz sam fakt przeklejenia twarzy jest lekkim zgrzytem, ale gdyby było to zrobione jakoś inaczej, żeby było widać, ze tak miało być... , myślę, ze sypałyby się złotka z fajerwerkami.

Z moimi na czele.
A tak no cóż. :D
Mam nadzieje, ze to dopiero początek serii :D

P.S.
@utor -W niedalekiej przyszłości, w każdej knajpie, w każdym sklepie, wszędzie ... składając rezerwację, "system doskonale będzie wiedział" co lubimy, co potrzebujemy... obsłuży nas robot, którego twarz, budowa ciała, sposób bycia będzie zgodny z naszym gustem (zgodny z naszymi plikami cookies)." - i będzie można się dziwić i naśmiewać, jak system sobie nas wyobraża. :D
avatar_19304
2020-02-04 20:48:57
wildwhisper
Zgloś do moderacji
Doceniam poświęcony czas mojej pracy.
Tłumaczenia tłumaczeniami... To, że sobie coś postanowiłem nie na kolanie ;), nie oznacza, że widz musi to pokochać od pierwszego wejrzenia. Widza oczekiwani możę nie tyle "większe" co nieco inne mogą być w konkretnym temacie - to normalne. Mamy prawo jako widzowie oczekiwać a autor ma prawo zbierać pochwały fale krytyki - obie coś zawsze po sobie zostawiają :)))

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam

avatar_836
2020-02-04 16:33:32
darek_d
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_4959
2020-02-04 18:19:04
spd
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_9619
2020-02-04 18:32:26
hubert_m
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_26918
2020-02-04 19:16:37
mwillman
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_10042
2020-02-04 20:38:55
kikul1974
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_11520
2020-02-04 20:50:56
jagger
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_576
2020-02-04 22:22:51
skogurmadur
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_3374
2020-02-05 06:32:24
marian aff
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_1355
2020-02-05 07:29:25
iceflower
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_24307
2020-02-05 12:22:56
wiktor11ty
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_10884
2020-02-05 15:08:52
akrims
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_13343
2020-02-05 20:49:51
piotr_m
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_19304
2020-02-05 21:37:25
wildwhisper
Zgloś do moderacji
coraz bardziej mi się podoba to, że jednak zostawiłem ten fragment grzywki :)))

Ciekawe jaki stosunek do tego będę miał za miesiąc,za rok za kilka lat ...

Czasem siadam i przeglądam wszystkie swoje prace od początku przygody, niektóre długo dojrzewają już ukończone :)

avatar_27401
2020-02-06 11:40:22
dajustg
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_24527
2020-02-06 16:49:51
ewa462
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_342
2020-02-09 07:13:44
michal_w aff
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_20238
2020-02-09 08:48:34
fotorom aff
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_28068
2020-02-12 09:20:25
stoyog
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_20457
2020-02-12 10:45:56
vonbitto
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_55653
2020-02-17 13:36:38
gryzzli
Zgloś do moderacji
oceniam
Czytając Twoją analizę autorze widzę, że doskonale pojąłem sens Twojej pracy i wyraziłem się jasno. na tyle "niedoskonałości" tego modelu jak mówisz, to bardzo nieprecyzyjne rozlanie jest dla mnie jedną muchą w talerzu za dużo. Po piersiątku byłoby ok. Tak uważam, nie mniej jednak pracę uważam za dobrą w zamyśle więc nie omieszkam jej ocenić.
avatar_19304
2020-02-17 14:27:31
wildwhisper
Zgloś do moderacji
Dzięki :)

avatar_4341
2020-03-01 09:42:40
andrzej08 aff
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_11130
2020-03-13 21:31:35
puszek
Zgloś do moderacji
oceniam