avatar_19695 dzastin


2016-06-15 17:42:31
Biorąc wszystkie za i przeciw byłam jako pierwsza na TAK wobec tej pracy i nadal czekam aż wejdzie do GN. W klasycznych zdjęciach makro wszystkie detale są ostre, ale czy zawsze muszą przy takich zbliżeniach jak to ? Ostrość - która najbardziej budzi tu sprzeczne zdania, jak dla mnie jest wystarczająca. Przede wszystkim najważniejszy detal jest ostry - oko. Jednak pierwsze, na co zwróciłam uwagę, to te kropelki. Tak ładnie, ciekawie ułożone w rzędzie, jakby autor każdą kolejno nakładał, ale wiem, że owad aż tak cierpliwy by nie był ;) Pewnie to kwestia indywidualnego odbioru i nie chciałabym podważać żadnego poniższego komentarza, bo po części nie sposób się nie zgodzić. Ale uważam, że jakość tego zdjęcia jest bez zastrzeżeń. Jest czysto, model ładnie oświetlony, a całość podana w ciepłej, przyjemnej tonacji. Atrakcyjnym walorem wizualnym jest też smuga światła skierowana na modela. Troszkę może warto by uciąć dół zaraz nad niższą, poziomą gałązką, obraz byłby bardziej czytelny. Tak naprawdę to na te rozmyte nogi zwróciłam uwagę dopiero po sugestywnych komentarzach. Co do nich to będą zapewne podzielone zdania. Dla mnie, to co najciekawsze, najatrakcyjniejsze w modelu, zostało pokazane.


2016-06-04 13:23:03
W swojej wymowie bardzo do mnie trafia ta fotografia. Pierwsze co rzuciło mi się jednak w oczy, to niezbyt korzystne cięcie góry. Nie tak razi ta opaska z chusty, co właściwie jej ucięcie. Myślę, że można by się pokusić tutaj nie o rozmycie, gdyż cała postać właściwie jest wyraźna, a raczej o ciaśniejsze cięcie samej góry pozbywając się jednocześnie wzorzystej przeszkadzajki, która odwraca za mocno uwagę od tak istotnego spojrzenia. Może tak...Kadr ( przepraszam, podczas edycji zniknął zaznaczony kadr, podam w komentarzu ) Druga sprawa, to mam wrażenie, że jest za dużo światła na ramieniu. W porównaniu z kolorem skóry reszty ciała, jest po prostu białe, więc warto by to miejsce również poprawić - przygasić. Poza tym jest bardzo naturalnie, niewinnie, subtelnie zarówno w kolorystyce tła jak i w pozie modelki. Ładnie oświetlona przepiękna twarz. Fajnie też, że przy tym rozmarzonym, tęsknym wręcz spojrzeniu, w niebieskiej sukience, trzyma w rękach Niezapominajki. To wszystko się ciekawie łączy ze sobą. Myślę, że mimo tych uwag ta praca i tak zasługuje na publikację.


2016-05-19 13:16:23
Wyjątkowość w zastanej naturalnej scenerii. Z całej znanej mi serii chyba to ujęcie w moim odbiorze jest najciekawsze, najtrafniejsze i najlepsze pod względem pokazania jak wilki współpracują ze sobą. Tak dostojnie w rzędzie idą, wszystkie spojrzenia na jeden Punkt - Cel :) Piękna wataha. Poczekam na oficjalną możliwość, ale już polecam do GW :) Super klimat zimowej aury, mglisto, mrocznie i bardzo ładnie pokazany technicznie kadr jest piękną oprawą całości obrazu.


2016-04-28 16:54:50
Wiele jest podobnych tytułów zdjęć, jednak nawet on jest tu z jakiejś innej " bajki ". Nic mi w tej pracy nie pasuje...Zastanawia co Autor chciał pokazać. Gdzie jest ta magia, która chyba najbardziej jest tu oczekiwana ? :) Tu niestety zbyt razi nie ta nierealność, tylko źle wykonany fotomontaż. To co już azet zaznaczył , to nie wszystko. Najbardziej rzuca się w oczy i chyba najbardziej dyskwalifikuje to zdjęcie to fragment ławki z dziećmi. Pod spodem widoczna cała, długa krawędź tego innego naklejonego zdjęcia. Myślę, że wszystkie ujęcia z osobna są bardziej wartościowe, może warto by nad nimi popracować i je pokazać ? W tym wydaniu dla mnie nie do przyjęcia.


2016-04-25 09:19:05
Zatrzymałam się :) W moim odczuciu autor dostrzegł wyjątkową sytuację z dużym potencjałem. Kadr jest do poprawki, przede wszystkim do wyprostowania i radziłabym mniej wody na rzecz obiecującego nieba. Niesamowite są te minimalistyczne, dymiące kominy w tle, które sprawiają wrażenie, jakby były odpowiedzialne za całe te potężne, złowróżbne kłęby granatowego nieba. Patrząc na miniaturkę, można ulec zmyleniu, że w kadrze są dwie łódki, a tu proszę jaka niespodzianka :). Przestraszone łabędzie wystawiając kuperki jedynie starające się schronić, odpowiednio przygotować na to, co nieuchronne...W nadziei na lepsze jutro ... To zdjęcie to opowieść...Myślę, że warto popracować nad obróbką i wstawić nową prezentację.