Newsy portaluKonkurs Polish International Exhibition

2012-12-12 19:16:24

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym kolejnym konkursie Polish International Exhibition pod patronatem międzynarodowej organizacji PSA. Tym razem oferujemy 2 kategorie : kolor i monochrom w dowolnej technice. W każdej kategorii można przesłać 4 zdjęcia. Zakończenie przyjmowania prac 15 grudnia 2012. Więcej o konkursie można znaleźć na stronie konkursowej http://www.fotoferia.pl/portfolio/exhibitions/

Regulamin

Formularz

Wernisaż wystawy pt.: 'Fotoferia' w Olsztynie, Galeria Stary Ratusz

2012-11-18 22:43:12

Zapraszamy 23 listopada /piątek/ 2012 r., godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotograficznej pt.: „Fotoferia”, na którą składać się będą wydruki zdjęć pochodzących z portalu i konkursów międzynarodowych organizowanych przez Fotoferię.

Miejsce wystawy: Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33, Olsztyn

http://www.wbp.olsztyn.pl/

Arkadiusz Makowski laureatem Grand Prix 8 WKF NG !

2012-11-03 12:37:54

W ósmej edycji prestiżowego Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska  jury pod przewodnictwem Tomasza Tomaszewskiego, w składzie: Peter Andrews, Wojciech Franus, Witold Jaworski, Tomasz Lazar, Grzegorz Leśniewski, Rafał Olejniczak, Wiktor Sobolewski i Martyna Wojciechowska, przyznało nagrodę Grand Prix naszemu portalowemu koledze i członkowi Fotoferia Club  Arkadiuszowi Makowskiemu. Laureatowi gratulujemy serdecznie życząc dalszych równie spektakularnych sukcesów!!!

Zwycięskie zdjęcie to "Elvis" a oto w jak ciekawy sposób sam autor opisuje tę fotografię: "„W centrum niczego. Estrada, światła i orgia barw, czyli nie zostało nic. Głuchy, ślepy, naćpany, chory świat kończył się gdzieś w międzyczasie. Brawura i bycie na topie, wzloty, fanfary, klepanie po ramieniu – po co to? Przecież nikt już nie pamięta tej chwili... Fotografia powstała późnym wieczorem. Było cicho i chłodno, byliśmy tylko ja i Elvis, czyli łowik. Wyglądał staro. Zmęczony, ledwo się poruszał, mimo iż jupitery nadal świeciły, a scena był jakby nowa. Coś przemija, a coś zostaje. Elvisem bywa każdy.”


Wystawa Leszka Paradowskiego PORTFOLIO

2012-10-24 21:59:02

W ubiegły piątek 19 października 2012r odbył się wernisaż wystawy Leszka Paradowskiego PORTFOLIO. Uroczystość odbyła się w sali wystawowej budynku Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim. Otwarcie wystawy zostało podzielone na dwie części. W części pierwszej Burmistrz Drawska Pomorskiego pogratulował artyście sukcesów oraz wręczył list gratulacyjny i medal "700-lecia Drawska Pomorskiego" – przyznawany dla mieszkańców  miasta za wybitne osiągnięcia. Następnie zgromadzona publiczność obejrzała dwie prezentacje przygotowane przez artystę. Obie prezentacje zostały wykonane przez Leszka wiele lat temu, lecz dopiero w miniony piątek po raz pierwszy ujrzały światło dzienne.W drugiej części fotograf zaprosił zgromadzonych gości do obejrzenia wystawy.

Wśród  zaprezentowanych fotografii  znalazły się również te, które zostały nagrodzone i uznane w świecie m.in.: nagrodzone w 2012 roku w prestiżowym konkursie Trierenberg Super Circuit, realizowanym od 21 lat, w którym Leszek wygrał (jako jedyny Polak do tej pory) nagrodę Grand Prix.

W imieniu Fotoferia Club, Portalu Fotograficznego Fotoferia i autora zapraszamy do zapoznania się z relacją z wernisażu wystawy  http://turystyka.dsi.net.pl/wydarzenia/relacje/drawsko-relacje/item/221-wystawa-leszka-paradowskiego-portfolio-ju%C5%BC-otwarta.html

Wystawę można odwiedzać do 30 listopada 2012r. od godz 7:00 do 18:00 w budynku urzędu miejskiego przy ul. Kolejowej 1w Drawsku Pomorskim.

ZAPRASZAMY!!! Autorowi gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

Magia Morawskich Pól

2012-09-22 23:24:05

Przemysław Kruk, Krzysztof Browko, Marek Kiedrowski, Marcin Sobas i Bogusław Strempel zapraszają na cykl wystaw pod wspólnym tytułem "Magia Morawskich Pól".

Wystawy prezentują fotografie pejzażowe pięciu polskich fotografów wykonane na przestrzeni kilku ostatnich lat na Południowych Morawach w Republice Czeskiej. Pierwsza z cyklu wystaw rusza już 22 września przy Alei Najświętszej Maryi Panny 6. Oficjalny wernisaż wystawy z udziałem przedstawicieli służb dyplomatycznych Republiki Czeskiej i autorów wystawianych prac odbędzie się 2 października o godzinie 18.00. Wystawa potrwa do dnia 6 października. 

 

Zapraszamy do obejrzenia  prezentacji Wystawy

http://www.fotoferia.pl/portfolio/morawy/slides

 

 


Nowy album

2012-08-12 23:55:54

Nowy album Fotoferii "Bo światło jest wszystkim" jest już dostępny w sprzedaży! Cena albumu to 50 złotych za sztukę. Album zawiera zdjęcia z konkursu Fotoferia International Exhibition 2012 oraz zdjęcia z Portalu Fotoferia. 

Cennik  http://www.fotoferia.pl/read/photobook12

Specyfikacja techniczna:

- Wnętrze 96 stron na papierze kreda mat 150 g

- Okładka 4 strony na papierze kreda mat 300 g

- Format katalogu A4 ( 210 x 297 mm)

- Pełen kolor 4+4

- Oprawa klejona Hot Point po długim boku

- Okładka lakier UV błysk

Wyniki XVII Biennale Fotografii Górskiej

2012-08-11 08:41:49

Przemysław Kruk otrzymał 2 nagrodę w XVII Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze. Gratulujemy!

 

Wyniki

Wyniki konkursu Fotoferia International Exhibition 2012

2012-06-26 22:54:22

Jurorzy w skladzie:

 

Joanne Stolte USA

Izabela Urbaniak Polska

Kasia Paskuda Polska

Luis Franke Argentyna

Cezary Korkosz  Polska

Mariusz Pomaski   Polska

 

ocenili 2918 zdjęć i postanowiono przyznać nagrodę główną Fotografowi HIOE HENDRO z Indonezji, który otrzymał aż 4 medale. Na wysoki poziom konkursu wskazuje fakt, że z sekcji Color odrzucono tylko 198 zdjęć.


Statystyki

264 Autorów z 44 krajów

2918 nadesłanych zdjęć

Nadesłanych zdjęć w poszczególnych sekcjach:

- w sekcji Color z 887 zdjęć zaakceptowano do galerii online 689

- w sekcji Monochrome z 841 zdjęć zaakceptowano 528

- w sekcji Child  z 580 zdjęć zaakceptowano 249  

- w sekcji Nature z 610 zdjęć zaakceptowano 327

 

Zdjęcia nagrodzone medalami PSA, RPS, Fotoferii oraz wyróżnieniami prosimy nadsyłać w jak najlepszej jakości pliku jpg na team@fotoferia.pl. Mają one szanse na udział w albumie Fotoferii " Bo światło jest wszystkim". Album można zamówić w cenie 80 zł z przesyłką tutaj.

 

Galeria ONLINE

 

Statystyki i raport

Członkowie Fotoferia Club z tytułami AFIAP

2012-06-09 05:29:38

Z przyjemnością informujemy, że Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej nadała członkom naszego Stowarzyszenia Fotoferia Club tytuły artystów Federacji. Artiste FIAP otrzymali:

Leszek Paradowski

Rafał Kowalkowski

Krzysztof Strzoda

Konkurs Fotoferia International Exhibition zamknięty!

2012-06-09 05:26:38

W międzynarodowym konkursie Fotoferia International Exhibition udział wzięły 264 osoby z 42 krajów. Nadesłano 2918 zdjęć w czterech kategoriach. Ogłoszenie wyników  konkursu nastąpi pod koniec czerwca i w tym czasie zostaną wybrane zdjęcia do albumu "Bo światło jest wszystkim". Najwyższy priorytet będą miały nagrodzone i zaakceptowane do galerii pokonkursowej prace, jednakże nie więcej niż jedna danego Autora. Będziemy rozpatrywać również zdjęcia osób, które zgłosiły gotowość uczestnictwa w Albumie oraz wspomogły przedsięwzięcie jego zakupem. Wstępne zainteresowanie albumem wyraziło 336 osób. Od tej chwili album będzie kosztował 80 zł wraz z przesyłką i można zamówić go tutaj

 

W konkursie wzięli udział Fotografowie z następujących krajów:

Argentina
Australia
Austria
Bahrain 
Belgium
Canada 
China
Cyprus
Czech
Denmark 
Egypt
England
Findland
France
Germany 
Hing-Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iran
Ireland
Israel
Italy
Kazakhstan
Malaysia
Poland
Romania
Russia
Samoa
Saudi Arabia
Scotland
Serbia
Singapore
Slovenia
Sweden
Taiwan
Ukraine
United Kongdom
USA
Vietnam
Wales