EVENTS

1 2 3 4 5 6 7


VIII LUBELSKIE DNI FOTOGRAFII

2014-04-22 10:34:36

VIII LUBELSKIE DNI FOTOGRAFII
“Fotografia dokumentalna. Realizm czy kreacja?”- zapowiedź

Już po raz ósmy, Grupa Fotografów Lubelskich organizuje trzydniowy festiwal fotograficzny: Lubelskie Dni Fotografii, którego hasłem w tegorocznej edycji jest “Fotografia dokumentalna. Realizm czy kreacja?”

Pełny program w przygotowaniu, ale już teraz ujawnimy kilka szczegółów wydarzeń, które czekają nas 25 - 27 kwietnia 2014 roku w Lublinie.

Gościem specjalnym Lubelskich Dni Fotografii jest Tadeusz Żaczek, dokumentalista z Białej Podlaskiej, który przedstawi nam fotograficzną opowieść o przenikaniu się kultur i religii, ukazującą specyfikę i piękno prawosławia.

Ponadto, swoje prace zaprezentują członkowie Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego: Robert Pranagal, Grzegorz Pawlak oraz Marcin Michałowski. Grupa Fotografów Lubelskich przedstawi projekt pt. “Student w środowisku naturalnym”.

Oprócz wystaw fotografii zapraszamy także na warsztatową część Festiwalu. Poziom swoich umiejętności i wiedzy będzie można podnieść m.in. w zakresie fotografii studyjnej, którą poprowadzi Damian Sepczuk, obróbki graficznej w programie Adobe Photoshop pod kierunkiem Roberta Rossy. W programie nie zabraknie klasycznych technik fotograficznych. Marcin Szwaczko poprowadzi warsztat poświęcony technice mokrej płyty kolodionowej, natomiast o portrecie otworkowym opowie Ryszard Karczmarski.

Czekają na was inspirujące spotkania, które poprowadzą goście Festiwalu: Lucjan Demidowski - artysta fotografik, członek ZPAF, Dorota Awiorko-Klimek - fotoreporterka, zdobywczyni m.in. I nagrody za fotoreportaż w kategorii wydarzenie - Grand Press Photo 2011, Agnieszka Kliczka - artysta fotografik, członek ZPAF i Edinburgh Photographic Society oraz Ewelina Wadowska, która opowie o sztuce makijażu w portrecie.

Szczególnie zachęcamy do zgłoszeń portfolio do przeglądu, którego dokonają: Mariusz Mazur­ członek ZPAF­u, LTF­u oraz Fotoklubu RP, Krzysztof Anin Kuzko, artysta Fotoklubu RP i członek LTF, Basia Wilczyńska,­ Artysta Fotoklubu RP, członek LTFu.

VIII Lubelskie Dni Fotografii zintegrują ze sobą wszystkie lubelskie grupy fotograficzne. Do współpracy zaprosiliśmy Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne. Partnerem wydarzenia jest Fundacja “5Medium”, Akademickie Centrum Kultury UMCS “Chatka Żaka”, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Festiwal jest realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

Strona www: www.gfl.lublin.pl

Polish International Exhibition 2014 - The Winners

2014-03-14 15:29:51

Polish International Exhibition 2014 - The Winners
Prezentacja zwycięzców kolejnej edycji konkursu organizowanego przez portal Fotoferia.

https://www.facebook.com/photo.php?v=752274778138492&set=vb.183974284968547&type=2&theater
Download HD: http://dfiles.eu/files/rs4jwx77u

Okruchy Tożsamości - wystawa fotograficzna

2013-11-18 14:50:16

 

Okruchy Tożsamości.

Krakowskie rzemiosło w XXI wieku

 

Wernisaż wystawy: 27 listopad 2013, godz. 19.00, Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie ul. św. Wawrzyńca 15, Kraków

 

Przez wieki rzemieślnicy stanowili stały element krajobrazu Krakowa. Jako depozytariusze tajemnej wiedzy cechowej byli centralnymi postaciami życia społecznego i współtworzyli mikroświat wzajemnych zależności. Stanowili istotny element tożsamości krakowskich dzielnic.

Na początku XXI wieku postępująca gentryfikacja zepchnęła rzemieślników na margines życia społecznego, powodując nieuchronny upadek wielu małych zakładów. Przetrwali jedynie ci, którzy potrafili odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Nowa epoka przedefiniowała pojęcie rzemieślnika. Stał się on po trosze artystą, po trosze biznesmenem, który potrafi znaleźć dla siebie niszę na rynku i wykorzystać sprzyjającą koniunkturę.

Czym jest rzemiosło w XXI wieku? Kim są współcześni rzemieślnicy? Kto korzysta z ich usług? Postanowiliśmy spojrzeć się temat z nieco innej perspektywy. Co zobaczyliśmy?

 

Bartolomeo Koczenasz:

Stolarze z Drewniano to ludzie spod których rąk wychodzą przedmioty zapierające dech w piersiach. Piękne drewno z którym starannie się obchodzą to głównie buk, jesion i orzech włoski. Twardość tych wyjątkowych drzew oraz ich faktura sprawiają, że przedmioty, które tworzą są unikatowe.

 

Michał Kowalski:

Słowo „rzemieślnik” kojarzy nam się zwykle z odchodzącym w przeszłość reliktem dawnych czasów; ze starszym panem, który w zaciszu swojej pracowni tworzy wychodzące z użytku artefakty. Tymczasem rzemiosło wcale nie zanika, tylko dostosowuje się do zmieniającej się rzeczywistości. W miejsce zamykanych zakładów pojawiają się nowi rzemieślnicy, których fach jeszcze kilka lat temu nie istniał. Tacy, jak Dawid i Piotrek, którzy pod szyldem Antidote wytwarzają wysokiej jakości longboardy.

 

Gregory Michenaud:

Krakowscy rzemieślnicy są dla mnie bardzo inspirującym tematem. Jakiś czas temu zrealizowałem projekt „Ostatni Mohikanie” - fotograficzny esej o rzemieślnikach stopniowo znikających z krajobrazu Krakowa. Trzy lata później postanowiłem przyjrzeć się ich obecnej sytuacji. Odkryłem, że pojawiło się zupełnie nowe pokolenie rzemieślników, którzy często oferują bardzo nowoczesne produkty, poszukiwane przez nowe pokolenie wymagających klientów. Fotografując osoby korzystające z usług rzemieślników chciałem pokazać, że rzemiosło może zostać zaadoptowane przez nawet bardzo nowoczesne przestrzenie.

 

Mieszko Stanisławski:

Pan Marek od lat w tej samej narożnej kamienicy na Podgórzu tworzy okna na świat, a do wiadra z odpadkami wrzuca skrawki odbitej rzeczywistości i opróżnione szkło. Ramy, w których umieszcza szyby nie mają tutaj żadnego symbolicznego znaczenia.

 

Przemek Walocha:

Upcycling to taka forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku której powstają produkty o wyższej wartości niż przetwarzane surowce. Często owa „wartość dodana” przybiera formę wyjątkowych przedmiotów, wytwarzanych ręcznie, według oryginalnego konceptu. Aneta Westrych wprawnie porusza się po przestrzeni leżącej na styku rzemiosła i sztuki użytkowej. Zainspirowana pomysłami swoich dzieci od kilku lat projektuje i szyje z materiałów, które w jej rękach przestają być już zwykłymi koszulami, płaszczami lub spodniami. Drąc, tnąc i prując, pozyskuje tkaniny i niezbędne elementy dekoracyjne z ubrań, które dawno opuściły już półki sklepów odzieżowych. Efektem jej pracy są unikatowe przytulanki: lale, koty, roboty, piraci, krowy i inne zwierzaki oraz zabawne postaci. Dla dorosłych zaskakujące, często odwołujące się do ich wspomnień, dla dzieci ciepłe, miłe w dotyku, uproszczone, zmuszające do kreatywności w zabawach.

 

 

Fotografie Kolektyw Babel Images: Bartolomeo Koczenasz, Michał Kowalski, Gregory Michenaud, Mieszko Stanisławski i Przemek Walocha

 

Dźwięk: Paweł Pawlica

 

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Laura Makabresku & Lilliputians - wernisaż

2013-11-14 18:14:30

III TRIENNALE Fotografii Wałbrzyskiej

2013-11-13 19:05:10

Wałbrzyski Klub Fotograficzny
oraz
Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA

ZAPRASZAJĄ

na

WERNISAŻ zbiorowej wystawy fotografii

III TRIENNALE Fotografii Wałbrzyskiej

15 listopada 2013 roku - piątek - o godz. 18:00
Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA
ul. Słowackiego 26

 

TFW

 

Taksówką do marzeń - konkurs Banku Millenium

2013-10-30 17:04:35

Weź udział w konkursie.

  1. Nagraj film, w którym opowiesz o swoim marzeniu.

  2. Prześlij swój film

  3. Wygraj 100 000 zł i zrealizuj marzenie

 

Więcej na podstronie konkursu  http://www.youtube.com/user/BankMillennium

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca - Tarnów 2013

2013-10-02 18:52:54

Taniec jest artystycznym tworzywem łączącym ludzi różnych kultur. Może scalać odległe społeczeństwa, dzięki uniwersalności swojego przekazu.

 

Taki jest charakter Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA od paru lat prezentującego spektakle artystów z przeciwległych biegunów nie tylko geograficznych ale i artystycznych. Ubiegłoroczna edycja Festiwalu była symbolicznym spotkaniem tancerzy Cullberg Ballet ze Szwecji oraz Company Jant Bi z Senegalu. Dwóch jakże różnych ekspresji i estetyk, które mino zupełnie innego charakteru potrafią poruszyć współczesnego widza. 
Tegoroczna edycja ponownie odwołuje się do scenicznego zestawienia północy z południem prezentując spektakle artystów min. z Norwegii i Algierii. Granica pomiędzy tymi tanecznymi światami przebiega w Polsce. Organizatorzy SCENY OTWARTEJ konsekwentnie zapraszają do Tarnowa różnorodne propozycje spektakli w wykonaniu również naszych rodzimych zespołów. Tarnów w trakcie trwania Festiwalu staje się centralnym punktem na mapie polskiego tańca. 
Tańca który jest zrozumiałym środkiem artystycznej ekspresji dla publiczności, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Życzę Państwu wielu artystycznych odkryć.

Program http://www.2013.scenaotwarta.pl/2,program.html

 

UWAGA

 

Centrum Sztuki Mościce przekazuje dla odbiorców FOTOFERII 2-a   podwójne zaproszenia na wszystkie spektakle Międzynarodowego Festiwalu Teatru Tańca Scena Otwarta - oprócz spektaklu "Romeo i Julia".

Osoby, które chcą otrzymać bilety prosimy o kontakt na team@fotoferia.pl

SCENA OTWARTA 2013

2013-09-05 11:45:01

 

3 SPOJRZENIA NA TATRY" - WERNISAŻ WYSTAWY

2013-06-25 14:42:47

Na wystawie zaprezentowane będą prace 3 laureatów XXXI Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego im. Jana Sunderlanda "Krajobraz Górski 2012",czyli zdobywcy I miejsca Piotra Piątek, zdobywcy II miejsca Marcina Kęsek, oraz zdobywcy I miejsca z edycji tego samego konkursu z roku 2010 Vladimira Vlčka. Zdjęcia będą przedstawiać 3 różne spojrzenia na Tatry, oraz wpływ światła, które potrafi bardzo odmienić tatrzański krajobraz, a także to jaki może mieć wpływ na klimat danego miejsca. Prace autorów pokazują też jak "maleńki" jest człowiek wobec oblicza gór.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Piotr Piątek, Marcin Kęsek oraz Vladimir Vlček

Konkurs fotograficzny

2013-04-12 21:15:04

Konkurs fotograficzny "RODZINA OKIEM OBIEKTYWU"

 

W związku z prowadzoną kampanią - Wodzisław Śląski stawia na rodzinę - której celem jest zintegrowanie podejmowanych działań i konkretne ich ukierunkowanie w stronę jednej z najwyższych wartości - rodziny, Stowarzyszenie fotograficzne Fotobalans przy współudziale UM w Wodzisławiu Śląskim ogłasza ogólnopolski konkurs fotograficzny pt "Rodzina okiem obiektywu". Rodzina to bardzo szeroki temat, który możemy zarejestrować okiem obiektywu dowolność formy jak i przekazu stwarza nam nieograniczone możliwości przedstawienia tego tematu np. w formie reportażu, czy też portretu itp.. Mamy nadzieję iż dowolność formy przekazu pozwoli na wyzwolenie w was bardzo kreatywnego podejścia do tematu jakim jest rodzina.

 

Regulamin konkursu

 

1. Organizatorem konkursu jest stowarzyszenie fotograficzne Fotobalans przy współudziale Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego.

2. Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografujących.

3. Warunkiem uczestnictwa jest wpisowe 30 zł. Opłata przeznaczona jest na cele statutowe stowarzyszenia fotograficznego Fotobalans jak i organizację wystawy pokonkursowej. Opłatę należy wpłacać na: nr. konta: 85 2030 0045 1110 0000 0252 4940, Stowarzyszenie Fotobalans, tytuł wpłaty: Opłata konkursowa "Rodzina okiem obiektywu" Imię i Nazwisko, godło autora.

Karta zgłoszeniowa oraz regulamin konkursu do pobrania na stronie http://fotobalans.pl/index.html

4. Pula nagród wynosi 6000zł:

I miejsce 3000zł

II miejsce 2000zł

III miejsce 1000zł 

1 2 3 4 5 6 7