EVENTS

1 2 3 4 5 6 7 8


Warsztaty fotografii ślubnej w Gliczarowie

2011-10-25 19:22:38

 

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na warsztaty fotografii ślubnej „Fotografia ślubna - jak zacząć, rozwinąć i przy okazji nie zginąć”. To już druga edycja warsztatów skierowanych zarówno do osób, które planują rozpocząć swoją działalność w branży ślubnej, jak i do osób zajmujących się profesjonalnie fotografią ślubną, które chcą pogłębić, lub skonfrontować swoją wiedzę na temat tej wymagającej dziedziny fotografii.

 

Prowadzącym zajęcia jest Adam „Chet” Wesołowski (http://www.adamweso.com ; http://www.slubnie.com) – znany i ceniony fotograf portretu, mody i fotografii ślubnej, który wypracował sobie znaną w Polsce markę. Celem warsztatów jest pokazanie uczestnikom, w jaki sposób można rozpocząć działalność ślubną, zdobyć pierwszych klientów, oraz poprzez omówienie kulisów pracy profesjonalnego fotografa ślubnego - przedstawienie sprawdzonych technik i trików pozwalających nam nie zginąć wśród konkurencji. W części teoretycznej warsztatów, dużo uwagi poświecimy tzw. „zapleczu” - czyli temu wszystkiemu co jest związane z fotografią ślubną przed i po wykonaniu zlecenia. Wbrew pozorom jest ono równie ważne, jeśli nie ważniejsze od samej pracy z aparatem. Dobre „zaplecze” z jednej strony sprzyja pozyskiwaniu zleceń, z drugiej – po wykonaniu zdjęć pozwala bezpiecznie i sprawnie doprowadzić do finalizacji zlecenia. Omówione zostaną: zagadnienia formalne (formułowanie umów), różne formy marketingu, poruszymy temat sprzętu (zarówno fotograficznego jak i komputerowego), na zakończenie sporo czasu poświęcone będzie angielskiemu „workflow”, czyli radzeniu sobie z tysiącami zdjęć wykonanych podczas reportażu (backup, selekcja i obróbka). Część praktyczna będzie miała na celu pokazanie uczestnikom typowych sytuacji, w jakich znajdą się podczas wykonywania reportażu ślubnego oraz sesji plenerowej. Pracując z modelami postaramy się jak najbardziej zbliżyć do warunków panujących podczas prawdziwego ślubu i pokazać jak się w nich odnaleźć.

 

Ciekawostką będą zajęcia odbywające się w kościele, w czasie których kapłan będzie prowadził wykład na temat zachowania fotografa w czasie nabożeństwa (nadal budzi to wiele pytań i kontrowersji). Zajęcia praktyczne będą przeplatane wykładami prowadzącego, w których w oparciu o własne doświadczenie będzie omawiał najważniejsze zagadnienia. Dzięki zajęciom praktycznym Uczestnicy będą mogli doskonalić swój warsztat oraz rozpocząć budowę dochodowego portfolio :)

 

Wśród innych tematów, jakie będą poruszane na zajęciach znajdą się także podstawy oświetlenia sztucznego oraz korzystania ze światła zastanego, założenia fotografii reportażowej, obróbka fotografii w programach graficznych, prawa autorskie, a także cały szereg innych zagadnień związanych z pracą profesjonalnego fotografa. Pozwoli to Uczestnikom na dogłębne zapoznanie się z tematyką fotografii ślubnej i da solidne podstawy do dalszego rozwoju własnego warsztatu i poszukiwania kreatywności.

 

http://www.fotowarsztaty.net/warsztaty/28-fotografia-lubna

 

 


BIG BEAUTIFUL WOMEN

2011-10-19 14:34:29

Pragniemy zaprosić wszystkich użytkowników do obejrzenia wyjątkowej wystawy zdjęć pięknych modelek w rozmiarze XXL ukazujących je w niezwykłych aranżacjach.Wystawę zdjęć przygotowano we współpracy z najlepszymi polskimi fotografikami, stylistami i wizażystami w ramach projektu BIG BEAUTIFUL WOMEN. Celem projektu jest przełamanie stereotypu kobiet noszących większe rozmiary jako nieudolnych i nie posiadających pasji oraz promowanie ich wizerunku jako kobiet aktywnych, atrakcyjnych i podążających za własnymi marzeniami. Wystawę fotograficzną otworzy uroczysty wernisaż, który odbędzie się 26 października 2011 r. o godzinie 19.00 w Wyższej Szkole Artystycznej przy ul.Żelaznej w Warszawie w lokalu 5 na 4 piętrze. Otwarcie wystawy swoim recitalem uświetni Małgorzata Janek, jedna z uczestniczek projektu oraz laureatka programu „Szansa na Sukces”.

 

Imprezie patronuje medialnie między innymi portal Fotoferia.

Więcej informacji znajdziecie na http://bbwprojekt.pl/o-bbw-projekt/cel-projektu oraz na facebookowym profilu projektu https://www.facebook.com/BigBeautifulWomanProjekt?sk=wall

DreamTeam

2011-10-11 23:27:40

DreamTeam

I Edycja Konkursu dla Zespołów pracujących nad efektem sesji zdjęciowej.

W ramach festiwalu mody Neo Fashion Jamboree odbędzie się pierwsza edycja konkursu przeznaczonego dla zespołów: DreamTeam. Do rywalizacji zapraszamy zespoły w składzie: fotograf, wizażysta, fryzjer, stylista, model/modelka. Jury oceni pracę wszystkich pracujących nad efektem sesji zdjęciowej, której motywem przewodnim jest hasło: IKONA MODY. Ocenie zostaje poddany pomysł na sesję, spójność oraz jakość poszczególnych kadrów i dopracowanie wszystkich elementów sesji. Finał konkursu odbędzie się w sobotni wieczór, 19.11.2011r. w Muzeum Techniki i Włókiennictwa, podczas którego zostaną pokazane najlepsze zdjęcia. W czasie gali poznamy laureatów oraz ostaną wręczone nagrody, m.in. bony na zakup sprzętu, rozwiązania dla profesjonalistów, szkolenia, staże i kontrakty. W jury konkursu zasiadają m.in. stylista fryzur i właścicielka marki Trendy, Anna Kulec Karampotis, Andrzej Kawczyński, Face Designer Giorgio Armani, filmoznawczyni Joanna Malicka i przedstawiciele patronujących mediów. Wszystkich gorąco zachęcamy do rywalizacji, szczegóły na stronie:

 

www.neofashionjamboree.pl

w zakładce DreamTeam.

 

Organizator:


 

 

Patronat honorowy:


 

 

Centrum prasowe:

Dom Tkacza ul. Sobieskiego 51

43-300 Bielsko-Biała

tel./faks: +48 33 810 18 69

tel. kom: +48 507 422 720

tel. kom: +48 609 321 979

Warsztaty w Złodziejewie

2011-08-26 06:35:06

Mija właśnie rok odkąd na mapie fotograficznej świata pojawiło się Złodziejewo. Przez zespół pałacowo-parkowy położony między Poznaniem a Bydgoszczą przewinęła się już cała rzesza amatorów fotografii, a grono zadowolonych absolwentów tego nieformalnego uniwersytetu wciąż rośnie. Organizatorka i prowadzący – coraz bardziej bogaci w doświadczenie, chcieliby zaprosić Was do wzięcia udziału w ostatniej w 2011 roku edycji tygodniowej „8 fotografów w 7 dni” oraz w weekendowych warsztatach: „Weekendy z mistrzami: Gregor Laubsch”, „Photoshop dla fotografujących” – warsztaty połączone z plenerem fotograficznym. Październik w Złodziejewie to złota pora roku, to czas mgieł i magicznego światła. Naładuj akumulatory przed zimą, nie zmarnuj tej ostatniej szansy i pojedź tam koniecznie!

 

Oto złoto-jesienne propozycje

 

ZŁOTA JESIEŃ W ZŁODZIEJEWIE.

8 fotografów w 7 dni

7-14 października

 

Tygodniowe warsztaty „Wiele dróg – jedna pasja” to wyjątkowe kolonie twórcze, to okazja do spotkania się i poznania warsztatu aż ośmiu zupełnie różnych twórców, to możliwość współpracy z sześcioma doświadczonymi, przepięknymi modelkami. To tydzień, który otwiera oczy i poszerza horyzonty, to miejsce, z którego przywozi się fotograficzne skarby.

 

WEEKENDY z MISTRZAMI:

Gregor Laubsch

14-16 października

Spotkanie w małej grupie, głównie w studiu (i nie tylko) z mistrzem operowania światłem, z niezwykle utalentowaną wizażystką i stylistką fryzur, z dwiema cudownymi modelkami oraz projektantką to nie lada gratka dla miłośników fotografii.

 

KROPKA NAD I CZYLI POSTPRODUKCJA

21-23 października

Postprodukcja w fotografii – kolejna edycja warsztatów Photoshop (i Lightroom) w piwnicach pałacu (zamiast nudnych miejskich sal wykładowych) jeszcze we wrześniu!!! Zapraszamy także na intensywne warsztaty z Photoshopa dla fotografujących, 3 intensywne dni – maximum praktyki – 21-23 października. Zainteresowanym i wahającym się, radzimy szybciutko podejmować decyzję, gdyż zostały ostatnie miejsca. Są to wyjątkowe warsztaty połączone z plenerem fotograficznym z Anką Sroką! – zajęcia odbywają się w klimatycznych piwnicach pałacu, gdzie latem jest chłodno i przyjemnie, natomiast zimą będziemy ogrzewać się ciepłem kominka. Wybór pomiędzy Złodziejewem, a nudnymi salami wykładowymi jest prosty – przyjedź do nas i zdobądź wiedzę w pięknym miejscu, a pracowity dzień zakończ pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

 

Zapraszamy na stronę po szczegółowe programy

http://www.warsztatywzlodziejewie.pl/warsztaty.  

Konkurs fotograficzny

2011-07-26 00:20:14

 

KONKURS FOTO GOCHA "MÓJ TCZEW"

 

Konkurs trwa od 10 lipca 2011 do 21 października 2011 roku. Zgłaszanie prac do 26 sierpnia. Ogłoszony jest konkurs MÓJ TCZEW i pod-konkurs NA OKŁADKĘ.

 

Celem konkursu jest promocja miasta Tczewa.

Temat Konkursu: MÓJ TCZEW.

Nagrody:

Za pierwsze miejsce – lustrzanka cyfrowa Canon 550D z obiektywem 18-55 IS i kartą 4GB

Za drugie miejsce – aparat FUJI S2950

Za trzecie miejsce – aparat KODAK Z915HD

Dziewięć wyróżnień.

Dodatkową nagrodą będzie umieszenie zdjęć z podpisem w kalendarzu Miasta Tczew na rok 2012 rok.

 

Ogłoszony jest również pod-konkurs: na trzy równorzędne wyróżnienia Miasta Tczewa.

Tematem konkursu są zdjęcia poziome Urzędu Miejskiego, Mostu Tczewskiego oraz Fary. Wyboru prac dokonywać będzie Urząd Miasta w Tczewie. Wyróżnione zdjęcia znajdą się na okładce kalendarza Miasta Tczewa na rok 2012. Wyróżnienia funduje Urząd Miasta Tczewa. W czasie trwania konkursu użytkownik może przesłać dowolną liczbę prac.

 

Terminarz:

Ogłoszenie konkursu: 10 lipca 2011

Termin składania prac: do 26 sierpnia 2011 - decyduje data odbioru przez nas a nie data nadania

Głosowanie publiczne: od 01 września do 31 września

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród do 21 października

Zgłoszenia: 

Do konkursu MÓJ TCZEW, dla każdego zgłoszonego zdjęcia potrzebne są:

- 2 odbitki 18x24, odbitki muszą być opisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem

- CD/DVD lub inny nośnik (nie zwracamy nośników), ze zdjęciem umożliwiającym wydruk 18x24

- kartka ze zgłoszeniem: "Zgłaszam swój udział w konkursie Foto Gocha pt.: MÓJ TCZEW, zapoznałem się i akceptuję regulamin konkursu: Imię, Nazwisko, Adres, Telefon , Mail" dla osób niepełnoletnich zgoda rodziców: "Ja jako opiekun prawny -Imię i nazwisko uczestnika- zgadzam się na udział w konkursie Foto Gocha pt.: MÓJ TCZEW: Imię, Nazwisko, Adres opiekuna" Całość zapakowana w kopertę lub koszulkę foliową i przesłana lub dostarczona do: Foto Gocha, ul. Żwirku 42/6, 83-110 Tczew

Dla każdego zdjęcia zgłaszanego musi być identyczny komplet, wraz z dokumentami. Zgłoszenia niekompletne będą odrzucane bez powiadomienia. 

 

Do konkursu NA OKŁADKĘ, dla każdego zgłoszonego zdjęcia potrzebne są:

- 1 odbitka 18x24, odbitki muszą być opisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem,

- do odbitek musi być CD/DVD lub inny nośnik (nie zwracamy nośników) ze zdjęciem umożliwiającym wydruk 18x24

- kartka ze zgłoszeniem: "Zgłaszam swój udział w konkursie Foto Gocha pt.: NA OKŁADKĘ, zapoznałem się i akceptuję regulamin konkursu: Imię, Nazwisko, Adres, Telefon , Mail" dla osób niepełnoletnich zgoda rodziców: "Ja jako opiekun prawny -Imię i nazwisko uczestnika- zgadzam się na udział w konkursie Foto Gocha pt.: NA OKŁADKĘ: Imię, Nazwisko, Adres opiekuna"

Całość zapakowana w kopertę lub koszulkę foliową i przesłana lub dostarczona do: Foto Gocha, ul. Żwirku 42/6, 83-110 Tczew Dla każdego zdjęcia zgłaszanego musi być identyczny komplet, wraz z dokumentami. Zgłoszenia niekompletne będą odrzucane bez powiadomienia.

 

Kontakt: konkurs@fotogocha.pl

FAQ, regulamin i inne: www.fotogocha.pl/konkurs

Warsztaty fotograficzne w Gliczarowie

2011-07-02 01:31:40

Zapraszamy na warsztaty fotografii krajobrazowej „Krajobraz górski” z Maciejem Duczyńskim. Jest to już kolejna edycja warsztatów krajobrazowych ze znanym i cenionym fotografem i podróżnikiem. Wprowadza on Uczestników warsztatów w świat swojej fotografii w której światło i kompozycja odgrywają najważniejszą rolę. Ta edycja warsztatów będzie skupiała się na umiejętności operowania światłem i właściwym doborze elementów w kompozycji. Ponadto wśród poruszanych w czasie zajęć zagadnień znajdzie się postprodukcja w programach graficznych, technika HDR a także wiele innych istotnych w fotografii pejzażowej zagadnień.

 

http://www.fotowarsztaty.net/warsztaty/26-krajobraz-gorski-

Man in E-motion

2011-07-01 20:51:22

Do tego, że taniec wyraża emocje nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Ale czy fotografia może te emocje utrwalić? Czy obraz na fotogramie może przekazać ruch, wpływ muzyki, złożone emocje, które niesie choreografia? Czy na zatrzymanym obrazie można pokazać coś co z natury się dzieje? Przekonajmy się. Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym "Man in E-motion", którego celem jest promocja najlepszych fotografii pokazujących taniec współczesny, teatry tańca oraz taniec jako sztukę. Szukamy fotogramów, których tematem lub inspiracją jest taniec, ruch, a przede wszystkim emocje, wyrażane - między innymi - przy pomocy technik tanecznych i teatralnych. Prac, w których zobaczymy trzy elementy: człowieka, ruch, emocje. Wystawa pokonkursowa odbędzie się w BWA Galerii Miejskiej w Tarnowie jako impreza towarzysząca „Międzynarodowemu Festiwalowi Teatrów Tańca SCENA OTWARTA w Tarnowie”, który odbędzie się w październiku 2011 r. Termin składania prac 2 sierpnia 2011 roku Pula nagród to 6000 zł. UWAGA! Za sprawą Funduszu Popierania Twórczości Przy Stowarzyszeniu ZAiKS, pula nagród wzrosła do 11000 zł

http://www.mck.tarnow.pl/programy,4,45,wydarzenia-towarzyszace.html

Zasady zgłaszania wydarzeń fotograficznych do działu Events

2011-06-27 01:21:07

 

 

Patronat Fotoferii mogą otrzymać imprezy o zasięgu regionalnym bądź krajowym i obejmuje:


- informacje na stronie głównej w dziale News


- baner na stronie głównej


- przekazanie wiadomości masowej o imprezie do wszystkich Użytkowników Portalu


- informacje o wydarzeniu  na innych portalach społecznościowych lub stron instytucji współpracujących z

 

Portalem

 

- pełne wsparcie medialne oraz użyczenie szablonu konkursowego wraz z galerią wynikową.


 

 W związku z napływajacymi do nas informacjami o wydarzeniach fotograficznych wychodzimy naprzeciw potrzebom wielu organizacji,

 

instytucji i osób prywatnych tworząc osobną podstronę Portalu - dział EVENTS. Dział  poświęcony jest informacjom o wystawach,

 

konkursach, warsztatach i innych niekomercyjnych wydarzeniach związanych z fotografią, których organizatorzy nie są zainteresowani

 

uzyskaniem patronatu medialnego Fotoferii a jedynie zamieszczeniem na łamach portalu informacji o danym wydarzeniu.

 

 

Zasady dodania informacji do działu EVENTS:


- należy pobrać logo fotoferii i umieścić na stronie wydarzenia z linkiem www.fotoferia.pl

 

- zredagować wiadomość o wydarzeniu podając informacje i banery (maksymalnie 700x100), które mają być

 

zawarte w opisie

 

- wysłać wiadomość do team@fotoferia.pl z tematem "Event i nazwa wydarzenia"

 

- po weryfikacji wiadomości informacja zostanie umieszczona na stronie EVENTS do 7 dni roboczych

 

 

PLIKI DO POBRANIA W ZIP

 

 

 


 

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8