Strona główna » fotodam » Zdjęcia

 

Nazywam się Damian Kwasek. Zdjęcia krążące po różnych portalach w necie, pod pseudonimem FotoDam są mojego autorstwa. Pochodzę z niewielkiej miejscowości Siemień położonej w województwie lubelskim, powiecie parczewskim, w pobliżu rzek Piwonia i Tyśmienica. Znajduje się tu ponad 800ha stawów hodowlanych, graniczących ze słynną ptasią ostoją jaką jest „Dolina Tyśmienicy” należącej do Europejskiej sieci Ekologicznej „Natura 2000”. Dzięki takiemu położeniu mam możliwość fotografowania ptaków pospolitych oraz tych rzadko spotykanych w naszym kraju i po dzień dzisiejszy staram się robić to jak najlepiej. Fotografią przyrody zajmuję się już kilkanaście lat, zaczynając przygodę od aparatów na kliszę. W 2005 r postanowiłem że zacznę uwieczniać przyrodę na zdjęciach i w tym celu nabyłem pierwszy aparat cyfrowy, lecz oczywistym było że moje wymagania rosły i po niedługim czasie przesiadłem się na lustrzanki zaczynając od tych najtańszych do zastosowań amatorskich. W taki to sposób zaczęła się moja przygoda z fotografią przyrodniczą.

 

Na swoim koncie posiadam niezliczoną ilość medali, wstęg, dyplomów i wyróżnień których spora część jest od największych organizacji fotograficznych takich jak FIAP, IAAP, PSA i GPU. Moim największym osiągnięciem jest tytuł najlepszej fotografii 2018 roku zdobytej w międzynarodowym konkursie fotograficznym „35AWARDS” w kategorii „Wildlife” Znalazłem się również w rankingu stu najlepszych fotografów świata. Rok później w tym samym konkursie byłem członkiem jury i reprezentowałem Polskę spośród pięćdziesięciu członków jury z innych krajów.

W roku 2023 spełniło się moje marzenie i otrzymałem certyfikat mistrza świata w fotografii dzikiej przyrody.

 

Autor

fotodam

Loginfotodam

imię i nazwiskoDamian Kwasek

płećmężczyzna

miastoSiemień

KategoriaFotografia

PodkategorieFotografia przyrody

Rejestracja2018-12-17 22:42:36

ostatnie logowanie2024-06-17 21:47:15

Kariera

początek
Debiutant
info_debiutant
 
2019-04-13
Adept
info_adept
 
2019-05-10
Amator
info_amator
 
2019-08-06
Fotograf
info_fotograf
 

PRO
info_PRO
 

ART
info_ART
 
2022-08-22 - aktualnie
info_ART-Guest
 
Rozwiń przebieg kariery
Status:
ART-Guest
Liczba zdjęć opublikowanych w GW:
15
Liczba zdjęć opublikowanych w GN:
242
Liczba zdjęć opublikowanych w KONTRA:
0
Ranking:
156

O mnie

Nazywam się Damian Kwasek. Zdjęcia krążące po różnych portalach w necie, pod pseudonimem FotoDam są mojego autorstwa. Pochodzę z niewielkiej miejscowości Siemień położonej w województwie lubelskim, powiecie parczewskim, w pobliżu rzek Piwonia i Tyśmienica. Znajduje się tu ponad 800ha stawów hodowlanych, graniczących ze słynną ptasią ostoją jaką jest ?Dolina Tyśmienicy? należącej do Europejskiej sieci Ekologicznej ?Natura 2000?. Dzięki takiemu położeniu mam możliwość fotografowania ptaków pospolitych oraz tych rzadko spotykanych w naszym kraju, które ku memu zdziwieniu nie uwzględniane są w Polskich ogólnodostępnych informatorach, książkach czy czasopismach przyrodniczych. Mam zamiar to zmienić i wiedzę o występowaniu rzadkich ?bardzo rzadkich ? gatunków zwierząt uzupełnić, choćby drogą czasopisma przyrodniczego Przyroda Polska, wydawanego przez LOP, z którym mam przyjemność współpracować. Już jako kilkuletni chłopiec nie grałem w piłkę lecz całe dni spędzałem na dzikich terenach przylegających w okół Siemienia. Obserwowałem wszystkie możliwe zwierzęta, oraz wszystko co się rusza w zasięgu mojego wzroku. Ciągle uczyłem się i nadal uczę rozpoznawać występujące w mojej miejscowości napotkane gatunki, a że czuję się jak ryba w wodzie na łonie natury, tak też to pozostało do dziś. Nie wyobrażam sobie spędzania wolnego czasu przed telewizorem, gdyż każdą wolną chwilę, których mam bardzo mało, wykorzystuję na obcowanie z przyrodą i fotografowaniu jej. Fotografią przyrody zajmuję się już kilkanaście lat, zaczynając przygodę od aparatów na kliszę. W 2005 r postanowiłem że zacznę uwieczniać przyrodę na zdjęciach i w tym celu nabyłem pierwszy aparat cyfrowy Kodak P880, lecz oczywistym było że moje wymagania rosły i po niedługim czasie przesiadłem się na lustrzanki zaczynając od tych najtańszych do zastosowań amatorskich. W taki to sposób zaczęła się moja przygoda z fotografią przyrodniczą. Od roku 2011 do 2014 miałem przerwę, po której zakupiłem z powrotem sprzęt i zacząłem kontynuować to co kocham robić najbardziej. Gdy tylko czas mi pozwala, nie rozstaję się z aparatem. Wypady na łono natury ze sprzętem w plecaku i myślami pełnych pomysłów, to moja przygoda ?pasja?. Przyroda to coś pięknego i bardzo trudnego do opisania, uczy nas ciągle czegoś nowego. Podchodzę do niej zawsze z podziwem i szacunkiem. Będę zapisywał na kartach aparatu jej piękno, dopóki mi zdrowia i sił wystarczy.

Statystyki

Wystawione komentarze 2
Otrzymane komentarze 568
Wystawione analizy 0
Otrzymane analizy 0
Ilość odwiedzin portfolio 17282
Liczba oddanych głosów w Inferii
publikuj 13
nie publikuj 134
Jakość głosowania 40 %
Polecane analizy użytkownika0
Polecane analizy użytkownika do wyższego statusu0
Liczba ferii22372
Średnia ferii2.96

Ten miesiąc

Wystawione komentarze0
Wystawione analizy0
Liczba oddanych głosów w Inferii12
Wystawione oceny0

Zdjęcia


This page was created in 0.072957992553711 seconds