tomaszk - . . Zdjęcie 251804


Bezprawne wykorzystanie Fotografii jest naruszeniem praw autorskich do niej przysługujących egzekwowanym na drodze sądowej.
tomaszk - . . Zdjęcie 251804
Statystyki zdjęcia
Data publikacji:2019-10-10
Odsłon: 747
Komentarzy: 5
Ocena: -
Liczba ferii:0
Analiz: 1
Ulubionych: 0
Kontra: 0
Publikacja w FB: TAK
 
Technika wykonania zdjęcia cyfrowe
Format zdjęcia 35 lub mniejszy
avatar_2594
tomaszk


Kategoria zdjęcia: FAB:Krajobraz


 
avatar_7616
2019-10-10 09:53:09
bakulok
Komentarz edytowany przez użytkownika

0 poleceń
4 nie polecam

nie za bardzo rozumiem co tu chciał autor pokazać, doszukując się o co może chodzić, to chyba ten zaśnieżony świerk bo pozostałych prawie nie widać. Prawa strona mało wyraźna jak i mało atrakcyjna, za dużo jej po prostu i tym samym bardzo ciąży w prawo, niebo mało ciekawe, pozostanie na FF jako przykład jak nie należy robić zdjęć z kategorii krajobrazu. Praktycznie nie mogę doszukać się tu niczego pozytywnego, bo kompozycyjnie również bardzo źle.

avatar_7616
2019-10-10 09:53:27
bakulok
Zgloś do moderacji
nie publikuj

avatar_7616
2019-11-04 07:22:11
bakulok
Zgloś do moderacji
Bardzo mnie ciekawi co napisałem w analizie nie tak, może mają odwagę autorzy nie polecający jej jak i głosujący na publikuj, aby mnie jak i innym to wyjaśnić bo w koću zdjęcie wpadło do ciemni. Wiedzy nigdy za dużo. Wciąż się uczę więc może to być ciekawym co nie tak widzę, jak jednak sądzę tym osobom pomimo prośby zabraknie odwagi. Z ciekawości zapytam też autora co nam chciał pokazać bo jakiś zamiar miał wystawiając tą pracę. Proszę nie odbierać tego jako jakąś złośliwość, jestem rządny wiedzy i dlatego to jest tylko ciekawość. Osobiście odbieram tą pracę jako bardzo, bardzo słabą, ale zdaję sobie sprawę że jest to tylko odbiór subiektywny, czyli mój osobisty i nic on nie ma do obiektywizmu.

avatar_7616
2019-11-04 10:53:32
bakulok
Komentarz edytowany przez użytkownika
Zgloś do moderacji
Szanowny @andrzeju08, dzięki za odwagę i ustosunkowanie się do poruszonego przeze mnie tematu. Ale ustosunkować należy się komentarzem, bo nie ma takiej formy jak analiza analizy, to raz. Dwa, analiza dotyczy samego zdjęcia i może byc pozytywna wskazująca co na to wpływa, lub negatywna gdzie należy wykazać co jest nie tak, względem analizującego. Jedno i drugie to odbiory subiektywne a nie obiektywne i analizujący może być w błedzie, wówczas nowa analiza ma sens, każdy obie czytający sobie je porówna. Ta analiza powinna zostać przeniesiona do komentarzy bo nie jest to analiza, tylko polemika z analizą. Źle odebrałeś moje intencje wobec autora, ciekawy byłem jedynie co chciał pokazać i co spowodowało że wystawił to zdjęcie, w/g mojej oceny powtarzam oceny wyłacznie subiektywnej jako mało wartościowe, i nie żądałem aby jak piszesz obdzierał się ze skóry, bo to byłby nietakt, zresztą gdyby wiedział że coś jest nie tak, to by to zdjęcie starał sie pokazać inaczej, uważał że jest ciekawe i dlatego je wystawił, i o ten powód właśnie mnie chodzi. Natomiast jeżeli chodzi o sugestie jak robić i co robić, takie warsztaowe, to akurat z tym zdjęciem niewiele da się zrobić, bo sam temat jak dla mnie, jest bardzo mało ciekawy, do tego technicznie całkowicie leży. Mam nawet wątpliwości, czy wystawienie tego zdjęcia nie jest zrobione dla kawału.Swoją drogą, skoro bronisz tej pracy, to napisz chociaż kilka walorów pozytywnych tego zdjęcia, proszę oświeć mnie ciemniaka. Pozdrawiam na koniec

avatar_7616
2019-11-04 11:17:07
bakulok
Zgloś do moderacji
Po co te agresywne zaczepki, czy pytanie samo co miał na myśli jest nietaktem, może odpowiadać i nie musi, z koleji występując jako osoba niby bezstronna, twierdzisz że chciał to wystawił i to jego sprawa, oczywiście masz w tym rację, ale jest to forum publiczne gdzie można zadawać takie pytania jakie ja zadałem i autor wcale nie musi na nie odpowidać, ale jeżeli zechce to może, tak samo oceniając wcale o zgodę autora jak oceniać pytać się nie musimy, niemniej autor też może prosić o wyjasnienie dlaczego tak oceniamy, na które to pytanie możemy odpowidzieć ale nie musimy. MZ jeżeli ktoś prosi o uzasadnienie lub wyjaśnienie to powinniśmy to robić, bo po co wystawiać zdjęcia pod osąd innych jeżeli będziemy ich ignorować, tam gdzie chcemy aby tego nie było, to robi się swoje wystawy i to jeszcze wyłacznie dla swoich.

avatar_7616
2019-11-04 17:15:50
bakulok
Zgloś do moderacji
Szanowny Pani Andrzeju08, po co usuwać, wcale o to nie zabiegałem, gdybym tak uważał to bym to sam zrobił, ostatecznie i tak decyzję podjął by moderator. Dyskusja jaka by ona nie była to jest wskazana, żadnej urazy z mojej strony nie ma, pozdrawiam