avatar_945 pablo77


2016-05-05 23:17:15
Kolejna świetna fotografia,która przykuwa uwagę zadziornym spojrzeniem ridera.Dobrze autorze,że wziąłeś sobie do serca moją radę o twarzy :) Dawid to świetny zawodnik,rozwijający się w szybkim tempie i widać to na zdjęciu.Riderzy przybierają różne pozycje podczas pokonywania zakrętów i tutaj mamy przykład kolejnej z nich.Choć klasyczna to odzwierciedla doskonale walkę sportowca.Łokieć w kącie prostym i lekko skręcony tułów.Mimo,że nie ma dużej "szprycy" spod koła to i tak jest dynamicznie.Zakurzone tło za zawodnikiem tworzy wspaniały klimat. Brakuje tylko ryku silnika i zapachu spalin :) PS:Nie wiem jak Wy,ale ja to czuję :)))


2016-02-22 20:07:53
Zdjęcia tego typu z widocznym tumanem za motocyklem są akceptowane przez użytkowników. Chcąc się zagłębić należałoby spojrzeć na pozycję zawodnika,która w tym przypadku jest bardzo ciekawa.Skręcona lekko głowa, zadziorne spojrzenie ridera oraz prawa ręka dokręcająca mocno manetkę gazu pokazuje walkę zawodnika i emocje z nią związane. Dwa palce lewej ręki natomiast,przygotowują się po wyjściu z zakrętu do zmiany biegu na wyższy.Emocje rosną także adrenalina fotografującego daje o sobie znać :) Mz autor pokazał bardzo fajną opowieść zasługującą na uznanie. Pozdrawiam


2011-02-23 21:48:42
Zdjęcie zarówno w miniaturce jak i w powiększeniu bardzo fajnie się prezentuje ze względu na układ zawodników jaki został uchwycony.Z tego powodu jestem na tak. Jednak po dłuższym wpatrzeniu się w fotkę dostrzegam pewne mankamenty,niezbyt korzystnie wpływające na odbiór pracy. Pierwszym który po kilku sekundach wpatrywania rzucił mi się w oczy jest jak przypuszczam kask przy nodze zawodnika nr 25 który nie został do końca wystemplowany. Drugą istotną rzeczą są podrzucone grudki ziemi przed zawodnikami nr 96 i 717,które pozwalają przypuszczać że w tym miejscu znajdował się jeszcze jeden rider. Fajnie by było gdyby zawodnik nr 506 był widoczny w całości,lub w ogóle by go tam nie było :) Wiem jak to jest,to są ułamki sekundy i już ich nie ma. Wydaje mi się że autor pomylił zdjęcia i wstawił przez przypadek bądź pośpiech niedokończoną wersję zdjęcia. Przyznam że całościowo zdjęcie mi się podoba i jest warte uwagi,gdyż w ciekawy sposób ukazuje rywalizację. Oczywiście po usunięciu wcześniej wspomnianych wad jestem w stanie dość wysoko ocenić.


2011-02-06 23:31:22
Zdjęć tego typu nie należy postrzegać pod względem światła tak jak w przypadku krajobrazu. Tutaj bardzo ważnym elementem jest moment w którym został uchwycony zawodnik oraz jego pozycja czyli łokieć i wyprostowana lewa noga.To wszystko czyni zdjęcie lepszym niż przeciętne. Dodatkowo często spojrzenie ridera dodaje smaku fotografii. Zamrożenie w tym przypadku było dobrym rozwiązaniem co pozwoliło uchwycić szczegółowo sypiący się piach spod kół motocykla.To dodatkowa zaleta tej fotografii która przyciąga uwagę widza,oddaje dynamikę ujęcia.