avatar_24769 piternow


2018-07-05 11:34:36
Kolorystyka bardzo na tak. Linia basenu pięknie prowadzi do słupka. Poza turysty adekwatna do klimatu zdjęcia, spokój, leniwe życie na urlopie. Przy tej kategorii nie pasują jednak ucięte głowy psa i ptaka w LD i PG. Proponuję zwierzaki usunąć i wstawić jeszcze raz. Jeszcze lepiej wykadrować tak jak poniżej w komentarzu.


2018-05-19 12:20:32
Byłby samograj. Jest dziecko, światło, odpowiednia poza (oczy nawet przymknięte i nie musi ich mrużyć), woda, wiosna... Właśnie, wiosna? Jest modna ostatnio z odróbką "na brązy" z przygaszeniem zieleni. Z zieleni robimy żółcie i brązy. Ładnie to wygląda jak współgra całość - odpowiedni strój np. płaszczyk w tej samej tonacji dostosowany do "jesieni". Co jest na tym zdjęciu? Rozkwitające lilie - typowo wiosenno-letnie kwiaty, sukieneczka na letnie upały. Jesienne liście są piękne, ale już rośliny wodne w tych barwach kojarzą się bardziej z umieraniem, rozkładem i zgnilizną (akurat mam oczko wodne i widząc cos takiego na zdjęciu to i zapach tego czuję). Razi mnie ta nieostra plama (okrągły pomost?) w dolnym lewym rogu. Całość po mojemu jest spokojnie do ogarnięcia jeszcze raz bo potencjał ma. Po pierwsze kadr 3x4 w poziomie i pozbywamy się w ten sposób tego lewego dołu. Plus obróbka bardziej pasująca do panującej pory roku. Na twarzy dziewczynki jest wyraźny uśmiech, a nie jesienna melancholia.


2017-02-04 20:06:24
Brakuje mi tutaj konkretnej ostrości. Miejsce piękne, kadrowanie już bym poprawił. Ucięty komin na budynku (jednak cały budynek w tym miejscu kadru dobrze nie wygląda). Ogólnie za dużo w górę i za bogato - wejść trochę wyżej i skończyć górę kadru nad pojedynczym drzewem w prawym górnym rogu. Taki widok lepiej wygląda w szerszym formacie - min.3:2 lepiej 16:9. Bardzo ostre światło wyszło - poczekać na jeszcze niższe słońce i pewnie to jeszcze kwestia obróbki. Tak jak jest to konkretnie ok.2cm z góry uciąć i 5cm z dołu - ta wielka oświetlona powierzchnia zdjęciu nie pomaga.