Autor

fotoelli

Loginfotoelli AFF

Rejestracja2011-12-05 23:08:24

ostatnie logowanie2017-11-21 22:34:37

Wywiad

Opowiedz nam o sobie, czym się zajmujesz na co dzień i czym jest dla Ciebie fotografia?

Jestem magistrem ekonomii. Na co dzień pracuję w bankowości, fotografia to moja wielka pasja i wielka miłość... fotografuję od ponad 15 lat, posiadam tytuł Artysty Fotografika nadany przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej - Stowarzyszenie Twórców.

Jak opisałbyś swoje prace komuś, kto nigdy ich nie widział?

Powiem tak: fotografia portretowa w stylu "W życiu zawsze smakuj więcej..." i fotografia przyrody w stylu "Namaluję swój świat kolorami tęczy...". :-)

W którym momencie zdecydowałeś się zajmować fotografią?

Fotografia, a zwłaszcza fotografia artystyczna zafascynowała mnie jakieś 15 lat temu.

Co miało na Ciebie największy wpływ?

Dawno temu przechodziłam bardzo ciężki okres w swoim życiu. Fotografia stała się odskocznią, lekarstwem na całe zło... i leczy do dnia dzisiejszego, myślę, że będzie moją wierną towarzyszką aż do końca...

Jaki rodzaj fotografii uznajesz za swoją specjalność?

Fotografia portretowa, studyjna i plenerowa, często przeze mnie stylizowana: sama tworzę kostiumy i kreacje. Także fotografia przyrody, szczególnie makrofotografia .

Gdzie pokazujesz swoje prace?

Najwięcej na portalach fotograficznych. Poza tym w wielu międzynarodowych grupach fotograficznych - myślę, że to jest obecnie największa siła przekazu. W "realu" jestem v-ce Prezesem AF13 Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej. Nasze prace objeżdżają galerie w całym kraju; mieliśmy ostatnio wystawę na Słowacji. Moje indywidualne wystawy były prezentowane między innymi w Muzeum Fotografii w Bydgoszczy i Bełchatowie. Publikacje we włoskim Cameraraw i portugalskim Shot Magazine, tureckim Foto Tim - publikacje internetowe, z tym, że dwa pierwsze mają też wersją papierową. Włoski portal fotograficzny essencelookover zaprosił mnie na swoja stronę i opublikował mój życiorys oraz portfolio.

Czy bierzesz udział w konkursach fotograficznych i jakie są Twoje największe osiągnięcia?

Biorę udział w konkursach polskich i międzynarodowych od 2004 roku. Oprócz wyróżnień Fotoferii (razem 4) w 2013 Nagroda Związku Artystów Plastyków, również w 2013 wyróżnienie na International Photography Awards Los Angeles, łącznie udział w 16 konkursach, głównie międzynarodowych, i w każdym fotografie zaakceptowane do wystawy pokonkursowej.

Jakie największe trudności spotykają Cię w dziedzinie fotografii?

Nie umiem powiedzieć, czy coś mi sprawia trudność w fotografii... bo każdy cel który sobie założę, potrafię zrealizować :-) Jeżeli mam problemy techniczne, to się douczam i kształcę na warsztatach fotograficznych i wyjazdach plenerowych.

Do których miejsc wracasz ze szczególnym sentymentem?

... nie ma takiego miejsca...

Gdybyś mógł w tej chwili wyjechać, gdzie pojechałbyś robić zdjęcia?

Włochy, na plantacje lawendy, w każdej chwili.

Co Twoim zdaniem decyduje, że fotografia jest dobra czy nie?

Indywidualny styl fotografa, rozpoznawalność - widzę fotografie i odgaduje kto jest autorem, styl zdjęcia jest jak podpis.

Czy fotografia cyfrowa to dla Ciebie główne narzędzie pracy?

Tak, jestem zdecydowanie dzieckiem fotografii cyfrowej, dawno temu próbowałam sił z fotografią analogową... ale to bardzo stare dzieje.

Czy zarabiasz w jakiś sposób na fotografii?

Czasami udaje mi się sprzedać jakąś fotografię, ale to tak przy okazji... Nie, nie fotografuję zarobkowo.

Pokaż nam swoje najlepsze Twoim zdaniem zdjęcie

Trudno wskazać to jedno zdjęcie, kocham je wszystkie... jakiekolwiek są...

Komentarze

Obraz

Swoją odpowiedź możesz zilustrować plikiem graficznym.

Swoją odpowiedź możesz zilustrować zdjęciem, które już znajduje się na portalu, w tym celu wpisz identyfikator swojego zdjęcia w powyższe pole tekstowe.