Wywiad z autorem

miro72

Autor fotografii miesiąca (Sierpień):

O sobie

Kobietą. Żoną i matką mężczyzn mojego życia.

Fotografia to dla mnie...

Potrzeba. Kazik potrzebuje flaszki, Ziutek potrzebuje wypalić dwie paczki fajek, Teresa – kolejnej pary szpilek. Ja potrzebuję pstrykania lub ustawiania puszek.

Nagrodzone zdjęcie powstało...

Z miłości. Z miłości do mojego męża. Scena z balonami w kształcie serc. Zawieszone gdzieś w świecie, czekają na kogoś by ten ktoś wziął to serce i zatopił się w nie. Osoba na pierwszym planie właśnie jest zatopiona w jednym z tych serc, trzyma dłońmi cienki sznurek balonika i nie puszcza.

Nagrodzone zdjęcie jest, moim zdaniem...

Zaskoczonam bardzo nagrodzeniem tej pracy jako zdjęcie miesiąca.

Moje fotograficzne inspiracje to...

Muzyka przede wszystkiem … kupione i darmo oddane sny, słowa pisane, obrazy zapamiętane, surrealizm i absurd dnia codziennego, natura, Kandyński, Miro, Rothko, Horvat, Vanfleteren, ...

Moje największe osiągnięcia fotograficzne to...

Nadal przede mną...

Moje największe fotograficzne marzenie...

Ponoć wypowiedziane, nie spełniają się...

Gdy robię zdjęcia to zawsze...

Czuję spokój...

Gdy robię zdjęcia, to nigdy...

Jeśli przytrafiają mi się piękne, ulotne zjawiska to nigdy nie próbuję ich fotografować. W spokoju oglądam je, delektując się każdą daną mi chwilą.

Najśmieszniejsza / najstraszniejsza / najdziwniejsza historia, jaka przydarzyła mi się przy fotografowaniu...

Jakiś czas temu wybrałam się na wędrówkę wzdłuż brzegu mojego ukochanego jeziora. Była jesień, a teren przy brzegu był bardzo grząski i mulisty. Zapatrzona w piękne widoki wchodziłam coraz głębiej i głębiej. W końcu utknęłam. Każdy ruch sprawiał, że bagno wciągało mnie coraz głębiej. Nie martwiłam się o siebie … a o aparaty. Po długim czasie szarpaniny mojej z naturą – w końcu wylazłam. Aparaty pozostały w stanie nienaruszonym.

Warsztatu uczyłem się...

Ciągle uczę się. Jestem samoukiem. Oglądam, analizuję – przemyślam. Moim największym nauczycielem jest Kandyński. Lubię czytać o sztuce i jej postrzeganiu. Ostatnia pozycja, która jeździ ze mną i zaglądam do niej, kiedy tylko mam czas to; „Percepcja. Między estetyką a epistemologią” profesorów Konika i Leszczyńskiego, (przy okazji chcę pięknie podziękować panu Damianowi Leszczyńskiemu za udostępnienie mi tej pozycji - nie ma jej już w wersji drukowanej).

Na Fotoferii najbardziej lubię...

Słowo „Derekcja”, bo ładne.

Poza fotografią najbardziej...

Najbardziej lubię... żyć.

Moje ulubione zdjęcia w moim własnym portfolio na Fotoferii to...

... bo zawiera wszystko co miałam do przekazania. Jest skończone za wczoraj, na dziś i na jutro.

Moje ulubione zdjęcia innych Autorów na Fotoferii to...

Nie chciałabym nikogo pominąć, więc nie będę wymieniała nazwisk. Odpowiem zatem na to pytanie tak: Lubię fotografie dobre, złe też lubię ale muszą być dobre.

Obraz

Swoją odpowiedź możesz zilustrować plikiem graficznym.

Swoją odpowiedź możesz zilustrować zdjęciem, które już znajduje się na portalu, w tym celu wpisz identyfikator swojego zdjęcia w powyższe pole tekstowe.

Komentarze