ernol - .... . Zdjęcie 111868


Bezprawne wykorzystanie Fotografii jest naruszeniem praw autorskich do niej przysługujących egzekwowanym na drodze sądowej.
ernol - .... . Zdjęcie 111868
Statystyki zdjęcia
Data publikacji:2014-01-10
Odsłon: 2174
Komentarzy: 10
Ocena: -
Liczba ferii:0
Analiz: 2
Ulubionych: 0
Kontra: 0
Publikacja w FB: TAK
 
Technika wykonania zdjęcia -
Format zdjęcia -
avatar_5856
ernol

...


Kategoria zdjęcia:


 
avatar_9915
2014-01-10 21:07:53
krisfoto

0 poleceń
4 nie polecam

Witam,
Pani wygląda jakby odpadała od muru spowita paraliżem kończyn, górnymi się nakrywsza. Zdjęcie robi wrażenie wykonanego w poziomie i obróconego w lewo, w edytorze ale tak nie jest. Trudno jednoznacznie napisać jak zaradzić ogólnej problematyczności owej fotografii. Na plus ładne odcięcie sylwetki z tła spowodowane głównie dobrej jakości optyką. Nie tłumaczy to jednak wrażenia splątania i braku sprawności artystyczno fotograficznej całości.

avatar_7616
2014-01-11 15:37:32
bakulok

0 poleceń
5 nie polecam

Uważam że analiza krisfoto jest prawidłowa, podobne odnoszę wrażenie. Kompozycyjnie to słabo leży. Są jednak na tym forum lepiej notowani od nas i może pozwolą tej jednak słabej focie przejść dalej, często tak bywa. Tak może być bo nikt analizy krisfoto nie polecił. Mam jeszcze dodatkowe zastrzeżenia, a mianowicie, fota jest nie proporcjonalnie wysoka, dodatkowo jak to się potocznie mówi ciąży w prawo, nie ma równowagi. Jak dla mnie jest też zbyt wiele nie kontrolowanej czerni, co jeszcze bardziej potęguje jasno oświetlona modelka. Jako plus to ładne wykorzystanie światła na ładnej modelce. Autorze prawda jest taka że nie zawsze musi wszystko wyjść, ważne, i to w zasadzie jest decydujące, jak odbierają to inni, będący przeważnie na różnych poziomach wiedzy. Jeżeli ma to być sztuka dla sztuki, to pozytywnie odbierających jest z góry wiadomo że mniej.

avatar_5856
2014-01-10 21:24:25
ernol
Zgloś do moderacji
Wrażenie splątania i ogólna problematyczność... Hmm... Analiza wprowadziła mnie w jeszcze większe splątanie i problematyczność... Pzdr.

avatar_7616
2014-01-11 16:07:15
bakulok
Zgloś do moderacji
Nie polecający mojej analizy, może napisze coś co jest niezgodne z prawdą w tych obu analizach. Sądzę że się nie odważy bo ...... i zasadnych argumentów może brakować.
avatar_5856
2014-01-11 18:27:29
ernol
Zgloś do moderacji
Zgadzam się co do odbioru zdjęcia - albo się podoba, albo nie. Ok, nie mam do nikogo pretensji. Dla mnie fotografia to zabawa (nie wiem jak dla innych:-)). Jednak nie zgodzę się z niekontrolowaną czernią, bo według mnie takiej tutaj brak:-) [zdjęcie robione w parku, w tle drzewa - konwersja do B&W daje takie wrażenie, ale nie są to niekontrolowane czernie] oraz z ciążeniem kadru na prawą stornę. Ten fragment ściany na pewno nie jest aż taki ciężki. Oczywiście to moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać:-) Wiadomo, ilu oglądających, tyle opinii.
Pozdrawiam serdecznie:-)

avatar_7616
2014-01-11 18:36:20
bakulok
Zgloś do moderacji
Dla mnie fotografia to hobby i zarazem zabawa, fajne masz podejście do sprawy i to się chwali. Nie ukrywam że spodziewałem się jakiś złośliwości, po analizie jednemu nawet obiecywałem że nie będę komentował jego zdjęć, bo jak łatwo się domyśleć w swoim mniemaniu gość jest chodzącą doskonałością, nie wiadomo zresztą po co zdjęcia tu wystawia.Mnie osobiście uwagi rzeczowe inspirują do lepszego, też nie zgadzam się z wszystkimi ale cóż trudno skoro inni to inaczej widzą. Co do tej niekontrolowanej czerni to widzę że nie jest specjalnie robiona, chodziło mi że w moim osobistym odbiorze ułożyła się niefortunnie. Serdecznie pozdrawiam, niech w jakimś sensie będzie to dalej zabawa.
avatar_5856
2014-01-11 18:43:57
ernol
Zgloś do moderacji
:-) Na wielu portalach pewnie każdy z nas wystawia zdjęcia. Na wielu są "gwiazdy" i to już chyba taka portalowa normalność... Zabawa jest i będzie. Owszem, niech z tej zabawy coś wynika jednak, tzn. podnoszenie umiejętności:-) Pewnie większości z nas na tym zależy... Na jednym portalu zdjęcia powoduje ochy i achy, na innym jest zupełnie inaczej...;-)
A co do złośliwości... Nie wiem jakie panują zasady na FF, bo mimo, że mam konto od dość długiego czasu, to aktywniej uczestniczę od niedawna... Ale generalnie z mojej strony takowej nie ma i nie będzie:-) Lepsza jakaś dyskusja na poziomie niż złośliwość:-)

avatar_7616
2014-01-11 18:58:03
bakulok
Zgloś do moderacji
Też jestem na innych portalach, tu jest dość spokojnie chociaż jak wszędzie jest kilku mających o sobie wysokie zdanie, nie potwierdzając tego w wystawianych pracach.Są również praktycznie zawodowcy i bardzo im zazdroszczę tego co robią, dużo się można od nich nauczyć, a to i jak widzę jest cel główny, podnieść swój warsztat. Jest też szereg niezrozumiale wysoko ocenianych prac, może przypadek a może kumoterstwo, kto to wie. Mnie głównie interesuje podpatrzeć lepszych jak posłuchać co sam źle robię, to nauka za darmo. Mamy podobne spojrzenie na sprawy, dlatego sorry że opisałem tą Twoją fotę, ale zrobiłem to co czułem, nie doszukuj się złośliwości bo nie taki był tego cel.
avatar_5856
2014-01-11 19:04:13
ernol
Zgloś do moderacji
Nie odbieram tego jak złośliwość! No coś Ty:-) Wychodzę z założenia, że wstawiając pracę trzeba liczyć się z zachwytami, jak i batami:-) I więcej, trzeba się z tym pogodzić, choć może niekoniecznie zgadzać:-) Ale spokojnie, nie odebrałem tego jak złośliwość. Wręcz wolę przeczytać czyjeś zdanie, a nie tylko "publikuj", "nie publikuj", bo z tego nic nie wynika... Ale jak już wcześniej pisałem, każdy portal ma swoje zasady, swoje prawa itd... Choć nie ukrywam, że póki co jak dla mnie jest ok, choć czasami brakuje konstruktywnych komentarzy, które coś mogą wnieść:-)

avatar_7616
2014-01-11 19:03:04
bakulok
Zgloś do moderacji
A swoją drogą jak Ci sigma z mk III łapie ostrość, bo ja pomimo wysyłania do gdyni na regulację, musiałem się jej pozbyć, chyba tak niefortunnie trafiłem. W różnych zakresach było różnie. Z canonem też 70-200 bez żadnej regulacji jest idealnie, tylko że obiektyw jest i długi też, co boli.
avatar_5856
2014-01-11 19:07:16
ernol
Zgloś do moderacji
Podpiąłem jeden egzemplarz (w sklepie były dwa) i nie oddałem już. Nie narzekam. Generalnie zdjęć nie wyostrzam podczas obróbki rawów, jedynie delikatnie po zmniejszeniu zdjęcia przed wstawieniem do neta, więc jak widać, chyba mi się udało:-)

avatar_7616
2014-01-11 19:20:49
bakulok
Zgloś do moderacji
Ponoć sigma z canonami ma problemy, tak gdzieś przeczytałem, miałem tylko tą jedną, jak ręcznie ostrzyłem to super było, a do tego cena bardziej przystępna. Teraz choć w długach jestem, to zbieram na szkła markowe, bo jak widać z innymi niezależnymi to może być trochę związane ze szczęściem. Miło się konwersuje, jeszcze raz pozdrawiam.