avatar_21373 pawelpch


2018-06-08 15:38:01
Tym razem w tym miejscu chciałbym wyrazić swój zachwyt tą fotografią ,która mogłaby posłużyć jako wzór obrazu analogowego... Aranżacja i stylistyka obrazu genialnie kreuje nastrój,skojarzenie mam oczywiście z ,,Cyganerią''(subiektywnie),poza modelki tak nie wymuszona ,naturalna...klimat miejsca absolutnie współgra i nadaje majestat temu obrazowi.Technicznie bdb,ekspozycja jak i obróbka chemiczna materiału światłoczułego profesjonalna,osobiście ta fotografia jest dla mnie sztuką przez duże ,,S''i biada ,,lewokciukom'';)....pozdrawiam i gratuluję autorowi serdecznie.


2018-05-19 19:54:51
No dobra ..jako wywołany to tablicy przez ,,psora''Andrzeja postaram się przeanalizować owy obraz,bedzie to jednak moje subiektywne spojrzenie.Zdjęcie do łatwych nie należy(mimo minimalistycznego charakteru) ze względu ,że robione pod światło i podejrzewam ,bez użycia filtru.Bardzo podoba mi się rytm palików które mogły by symbolizować stopień trudnosci w technice surfingu,a postać doskonale ułozony w ćwiczeniu na,, sucho''tej dyscypliny jest tu oczywiście głównym bohaterem,ćwiczącym przed zawodami,który zmaga się z żywiołem i ze swoimi słabościami ,mam jeszcze jedno skojarzenie które przytoczyłem w komentarzu.Wspomnę równiez o kadrowaniu ,troche za dużo mamy tu góry,ale ...gdybu przyciemnic niebo uwydatniły by się promienie słoneczne przebijające się przez chmury ,które pięknie pokrywały by się z palikami,tak jednak nie jest bo słabo są widoczne...obraz jednak jest bardzo charmonijny i czytelny,więc na TAK !


2018-04-24 23:43:08
Efekt raczej przypadkowy,jednak stanowiący kwintesencję obrazu,mowa tu o poszyciu (chyba wagonu,lub tzw,wozu Drzymały), który w pewnej części przypomina kosę,a w zestawieniu z postacią,daje niesamowite wrażenie i nadaje treść fotografii.


2017-12-28 18:59:50
Forma przestrzenna,kubistyczna..dwa miejsca ...marzenia,sen o spełnieniu,pragnienie wolności..to niektóre interpretacje,ta fotografia nie jest niema...mówi o człowieku i ludzkim jego pragnieniu...wymusza na widzu porządkowanie pozornego chaosu..pobudza wyobraźnię.. treść obrazu nie jest zbyt spektakularna...ale klarowna ,a na pewno dla widza ze zmysłem 3D,rangę zdjęcia podnosi również tryb analogowy...i proszę autora o więcej takich i podobnych prac.


2017-06-21 18:39:36
Oczy są kwintesencją wyrażania nastroju ,osobowości,całego modela ...i w portrecie jak by to nie nazywać...czy awangardą ..czy też ,,bo tak ma być,,...źrenice muszą być widoczne...jedyny wyjątek ...gdy oczy są zamknięte,lub pod ciemnymi okularami jak temat tego wymaga.


2017-05-25 10:31:58
Z całym szacunkiem do autora...model statyczny ,czasu dużo, można było poczekać na przejście statystów...no i sprawa najważniejsza...,,ucięte palce u stóp,,rozumiem, że to nie był zabieg estetyczny, krzywizna...całość jak,, strzał z biodra,,...w tych warunkach można było uniknąć owych błędów,lub kadrować w inny sposób.


2016-07-27 10:43:07
Genialny przykład ,gdzie pięknie można pokazać banalny temat,gdzie tonacja idealnie oddaje fakturę modela i tła,a to gra ,gdzie model szczery w swej tak innej pozie,dotyka naszej wrażliwości i uwielbienia do największego przyjaciela czlowieka,a jego uśmiech to podziękowanie za wspólną przyjaźń...gratuluję zatrzymania tej chwili..:-) ))