avatar_18 acrux


2017-03-10 18:26:42
Zdjęcie niestety nie zasługuje na GN. Szybko przeszło do tej galerii więc nie miałem szansy zareagować. Scenka jest super, ale: - widziałem tutaj ostatnio wiele podobnych - brakuje ciekawego światła - brakuje ciekawej edycji lekko "rasującej" zdjęcie - nie ma ciekawego koloru 19 osób było na TAK. Jeżeli się mylę klikajcie "nie polecam". Jeżeli jednak mam rację klikajcie odwrotnie:) Los tego zdjęcia zależy od was. Pozdrawiam.


2017-02-22 16:56:05
Ok, rozumiem. Doceniam włożoną pracę i czas. Niestety liczy się efekt. Dla przeciętnego widza nie będzie się liczyć etap przygotowań do zdjęcia, tylko już to co ma przed sobą. Obejrzałem to zdjęcie uważnie i niestety nie widzę nic ciekawego. Jest tu tylko kilka świateł w betonie, ten beton przeważa w obrazie. W takich zdjęciach liczą się przede wszystkim odbicia w wodzie, które mogą dać przepiękny obraz. Niestety tak jak pisałeś jest to niemożliwe z powodu miejscówki. Tutaj tych odbić nie byłoby za dużo i tak. Mogę się mylić ale dla takich zdjęć najlepsza pora to chyba tuż po zachodzie słońca, kiedy niebo nie jest ciemne, a światła już rozświetlają przestrzeń. Widziałem tu kilka przepięknych, nocnych zdjęć. To takie nie jest, choć technicznie może być ok (choć może trochę brakuje ostrości - wina kompresji?)


2015-11-16 19:17:41
Ostrość zdjęcia jest tam gdzie byc powinna, jednkaże na pełnym ekranie mam wrażenie "wyostrzania twarzy". Tło ok, choć troszkę jakby na pograniczu niepożądanego szumu, sprawia wrażenie mocnego koloru, ale pozytywnego. Sama modelka przygrabiona, to zdjęcie na tym traci, śwtatło na niej jest w porządku. Na pewno nie może byc tego w tle [tag=50,568,0,0]Tag[/tag] to burzy kolorystykę zdjęcia i zabiera uwagę.


2015-06-03 14:45:02
SPD. Pisanie analizy to nie jest taka łatwa sprawa. Po pierwsze czytają to inni ludzie, w większości informatycznie wykształceni na tyle, że każda literówka będzie źle odbierana i minusowana (do tego dochodzi umiejętność budowy zdań i trzymania się formy gramatycznej j. polskiego). Po drugie jeśli chcesz analizować fotografię, to bierz taki temat, w którym czujesz się dobrze i pewnie (najlepsze są zupełnie kiepskie zdjęcia, bo najłatwiej wtedy zdobyc punkty). Inne kadrowanie tu nic nie pomoże, to jest kwadrat i każde zacieśnianie perspektywy popsuje odczucia widza. Po prostu tak musi tu zostać, z tymi przepalonymi liśćmi i czarną dziurą po lewej. To nie jest zdjęcie na GW, choć tytuł zdjęcia fajny (góra sugeruje daszek dla tajniaka), czas, pomysł i miejsce. NA GW musi coś dziać sie innego w tle.


2014-12-14 17:10:13
Obejrzałem sobie to zdjęcie na dużym ekranie. Plusy to sama modelka, jej mina, gra i fotogeniczność. Stylizacja też jest ok. No ale nie ma tu światła, w jej oczkach nic sie nie dzieje, zero bliku. Skórę, podkrążone oczy można troszkę też dopieścić w PS (moge dopisać jak jeśli jest taka potrzeba). Cięcie z góry dla mnie niejasne, dotykające głowy i modelka kurczy się (w przysiadzie?)


2014-12-13 22:06:20
Kolejna moja ofiara portretowa (choc na tacę nie dałem). Na wstepie cyk i ucinam to [tag=599,785,0,0]Tag[/tag] I czyszczę to [tag=387,361,0,0]Tag[/tag] I chowam ząbki:) Swiatło mnie się nawet podoba, choc nie za barzdo lubie trojkątów przy nosku:) To chyba wina jednej lampy, choc tak naprawdę nie wiem, czy mozna to nazwać winą. Niektórzy robią z ostrym cieniem przy nosie i tak ma być. Do tego nie rozumiem, jakim prawem w prawym jej oku jest mocniejszy blik? I tak to nie pomoże, choć bliżej do mnie tym łypie. A im bliżej, tym gorzej i na nic się jej uroda nie zda:)


2014-12-13 21:53:07
Mamiay - google takiego aparatu nie odnalazło, czyzby to był ten słynny aparat zorka 5 co zrobił parę zdjęć?:) (patrz na opis). Dodatkowo taki sprzęt po przeczytaniu na głos smiesznie brzmi. Ale konkretnie. Rozumiem, że mam do czynienia ze skanem, szkoda, że ten szum taki rzadki:) Często robię zdjęcia w lasach, ale rzadko opieram modelkę o pień. Dlaczego? Bo tak robia wszyscy i licząc od prawej - pień - modelka - tło z drzew - zając. I teraz wszyscy szukają zająca, a on sobie pokicał w las. Bo w lesie jest to zdjęcie, tak samo jak to drzewo. Ja nie mowię, że to źle, ale w tej kompozycji co widzę? Tło i pień! Gdzie jest modelka? Przecież za zającem nie kica, opiera się o pień i nigdzie się nie rusza. Jak dusza. To dusza zdjęcia, a przynajmniej byc powinna! Gra główną rolę, ma piękny czepiec, skąpany w blasku słońca, bez końca wpatrzona tam gdzie początku nie ma. I to jest dobre. Ale o ile słońce ma z tyłu, to na twarzy brakuje swiatła, a oczy nie flirtują ze mną tak zwanym błyskiem. Widocznie cos przede mna ukrywa, albo mysli, że i tak nic z tego nie będzie. Bo na pewno nie było tu ani lampki ani blendki. Ja nie mówię (powtarzam się), że tak trzeba i nie mowię, ze musi być tak jak piszę. Obraz to obraz, może wisieć głową w dół, tak jak moja analiza.


2014-12-01 12:28:11
[tag=630,287,0,0]ramka[/tag] Bardzo rzadko na portalach foto przyjmują się ramki - jest to element zwykle dodawany w photoshopie i naprawdę musi dobrze współgrać z całością. Kadrowanie w ten sposób musi być naprawę mistrzowskie, żeby spodobało się innym, bo zawartość kadru musi byc ciekawa. Nikt tutaj nie będzie oceniać piersi (to nie portal ero), więc zwykle (ups!) jest to element zbędny, jeśli i sam akt jest słaby. Jedna pierś, ręka kończy się gdzieś tam bez dłoni - tak być nie może. Lepiej kadrować prosto, od przodu i bez kombinowania. Ja nie kadruję z łokciami, jeśli nie jestem pewny tego czego chcę, bo wbrew pozorom nie jest to takie łatwe! Sama konwersja jest szara i bez polotu, jest bardzo dużo narzędzi do BW i można z nich korzystać do woli. Dla przykładu http://www.fotoferia.pl/portfolio/acrux/photo/120923&status=pub# Jedną ręką ucinam nad łokciem, drugą zakrywam trawą, bo robi się "gruba" i może przyciągać widza. Kadruję z łokciem, ale prosto i od przodu, bo mam wiatr i otoczenie, które ładnie dopełnią kadr. W studio to samo zdjęcie byłoby dużo gorsze, ale ze względu na całość nie muszę kombinować. Nie mam tu nawet za dużo kontrastu, który zwykle podciągam, nawet w skanach filmu. Sama konwersja do BW to żmudny proces i zwykłe zdesaturowanie zdjęcia niewiele pomoże. Z reguły trzeba pracować na kilku warstwach, twarz obrabiać osobno, a inaczej otoczenie. Należy też pamiętać o oczach, tam musi być światło.


2014-10-08 22:03:49
Rozumiem, że ma to być reportaż. W tym układzie model powinien być "ostry", jako główny bohater tej opowiastki. Wszystko dookoła leży w zakresie głębii ostrości, za wyjątkiem własnie Pana wykonującego pewną czynność. Podejrzewam, że należałoby wybrać odpowiednią wartość przysłony, tak, żeby model i dłonie były ostre, a reszta stanowiła tło. [tag=693,655,0,0]Tag[/tag][tag=202,624,0,0]Tag[/tag] Tych elementów nie powinno tak się ucinać. Albo całe, albo w ogóle ich nie pokazywać.


2014-03-12 16:07:02
Przede wszystkim kadr jest dosyć kiepski. Pełno nieciekawego nieba, poprzecinanego przewodami. Ten kawałek powinien w ogóle zniknąć z kadru [tag=898,26,0,0]Tag[/tag] Nie pasuje mi ubiór modelki w relacji z otoczeniem, tak jakby znalazła się tam przypadkowo. Lepszy byłby już sam portret, bo widzę, że twarz i makjaż ciekawy.


2014-02-01 20:34:36
[tag=594,38,0,0]Tag[/tag] Ta ręka nie powinna być w kadrze, burzy tylko harmonię. [tag=278,653,0,0]Tag[/tag] Swiatło jest tutaj, ale nie ma go tam, gdzie powinno być - równomiernie rozplanowane na twarzy, nie tylko w plamie koło ust. Kwiaty, które mogłyby być ciekawym dodatkiem do zdjęcia są ucięte. No chyba, że modelka dokłada je do głowy i stąd ta ręka w kadrze?:) Była szansa na dobre zdjęcie, ale najpierw, trzebna nauczyć się pozycjonowania modelki w kadrze, potem możemy mówić o swietle.


2013-10-28 12:06:32
Sorry, nie zaglądam tu codziennie bo w ogóle nie wstawiace zdjęć. [tag=807,109,0,0]Tag[/tag] Nie podobają mi się te gałęzie w kadrze, trzeba tego unikać. Do tego nie wiem co jest głównym tematem zdjęcia. [tag=155,59,0,0]Tag[/tag] Fotografia nocna nie polega chyba na pokazaniu nocy:) Nie robię takich zdjęć ale z tego co czytałem taka fotografia powinna być robiona zaraz po zachodzie słońca, żeby niebo nie wychodziło smoliście czarne.


2013-08-03 14:28:54
Słuchajcie, to zdjęcie przeszło do GN, ale tym razem moim zdaniem niesłusznie. Nie znajduję tutaj dobrej opowiesci, ot, dwie dziewczyny w bałaganie tła. TagTag te dwa tagi to puste rogi zdjęcia, nijak nie trzymają się kompozycji. Kapelusze również przycięte. Sama konwersja do BW mało atrakcyjna, do tego mam wrażenie płaskosci i braku ostrosci. Jestem za przeniesieniem tego zdjęcia do Ciemni, niestety.


2013-06-26 18:20:18
Trochę lepiej z kadrem, przynajmniej linie układają się w jakims tam porządku i ciagną wzrok na dalszy plan. Nie wiem jednak czy temat na pewno taki ciekawy? Pustka taka, przydałby się element ludzki chociażby:) No i ta obróbka...Wolałbym porządne BW, na pewno nie w takich szarosciach.


2013-06-20 17:59:09
Niestety same chmury nigdy nie "zrobią zdjęcia". Potrzebny jest jakis pierwszy plan, który stworzy atmosferę 3D, w tej sytuacji obraz wydaje się płaski, pomimo, wg Ciebie, fajnego nieba, godnego pokazania. Chyba bylo też trochę odszumione? Niestety w takiej postaci nie przeszłoby do GN.


2013-04-08 23:36:56
Słuchaj, ja też sobie pstrykam 6x6 ale to nie oznacza, że wszystko co zrobię nadaje sie do publikacji. Twój skan jest mały, trudno cos z niego wyczytać, kompletnie zabałaganiony drzewami, gdzie główny temat tam sobie niemrawo błyszczy chyba betonem. Ja wiem, że z Artystami jest trudno i nie wszyscy pojmują wlot co poeta miał na mysli. Ale też trzeba postawić się w sytuacji oglądaczy, którzy nie wiedzą o co chodzi, a nie ma też tytułu czy opisu jako podpowiedzi. Trudno cokolwiek cos z tego wywnioskować. A ja lubię wnioskowac i zastanowić się nad zdjęciem bo jak już je otwieram to przyglądam się uważnie i oceniam czy ja sam mógłbym zrobić lepiej. Niestety ja nie widzę tego co Ty tu dostrzegasz, ale nie o to chodzi, bo każdy ma swój cel. Robisz cos dla siebie czy dla wszystkich?


2013-03-14 16:53:36
[tag=923,27,0,0]Tag[/tag] Zaznaczyłem miejsce tagiem, którego należy unikać, takie rogi źle po prostu wyglądają. Przydałoby się też więcej kontrastu i trochę mi wadzi pierwszy plan, dużo go po prostu.


2013-03-14 16:49:42
Trochę za bardzo przycięłaś górę, lepiej zostawić przestrzeń nad głową lub ciąć bardziej zdecydowanie. To samo dotyczy dołu, to jest za mocno obcięte i dłonie wyglądają dziwnie. Twarz za jasna, jest do przyciemnienia.


2013-02-26 16:21:41
Wiesz, pewnie z takiej miejscówki wyciągnęłas wszystko co się dało:) Oczywiscie pora dnia mogłaby byc inna i lepsze warunki oswietleniowe. Problem też polega na perspektywie, bo wchodzi tu dużo nieba, no ale Morawy to nie są:) BW też może byc, ale nie wiem czy przeszłoby to do GN ze względu na temat.


2013-02-25 16:56:08
[frame=5,10,578,757]Kadr[/frame] Chyba troszeczkę przyciasniłbym kadr. Jest o niebo lepiej niż wczesniej, bo jest przynajmniej ostro. Aż za ostro moim zdaniem, bo nie ma tej fajnej głębii jaką daje obiektyw ze stałą ogniskową. Ładna modelka, ale minka taka sobie. Białka oczu mają dziwne zabarwienie, tutaj jeszcze pobawiłbym się kolorem i retuszem twarzy. Bliki skąd się wzięły w oczkach?:) Mnie tak łatwo nie oszukasz, heh. Jest postęp bo przynajmniej wiesz jak swiatło ma być rozplanowane bo nie ma ostrych cieni. Ale mam wrażenie, że ktos Ci to zdjęcie obrabiał, bo jest odkontrastowany cień przy włosach i dodane bliki :):)

1  2    >