EVENTS

1 2 3 4 5 6 7 8


ART COME OUT

2012-03-06 22:59:57

17-go marca 2012 r. o godz. 18:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu 
!ART COME OUT! organizowane przez grupę FotoBzik z Krakowa
Tym razem gościem spotkania będzie artysta fotografik

Paweł Kula

Artefakt Cafe
ul. Topolowa 40
Kraków
WSTĘP JAK ZAWSZE WOLNY!

Udział należy potwierdzić na stronie wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/335147023191370/

W trakcie spotkania będzie można wygrać e-kurs fotografii ufundowany przez Świat obrazu.
Wystarczy polubić www.facebook.com/grupabzik i wziąć udział w losowaniu nagrody.

Konkurs "Panorama of my country 2012"

2012-03-04 11:47:34

Zapraszamy do wzięcia udziału w 3 Międzynarodowym Konkursie "PANORAMA OF 
MY COUNTRY 2012" na Ukrainie, w którym Jurorem jest  członek Fotoferia Club Krzysztof Strzoda. 

Temat otwarty, zdjecia można zgłaszać w dwóch sekcjach: 
a) format panoramiczny w proporcjach 1:2 do 1:7 
b) format tradycyjny 2:3 

Zgłoszenia możliwe do północy 5 kwietnia 2012. 

wpisowe (bank lub PayPal): 
- $15/12euros dla 1 sekcji 
- $20/15euros dla obu sekcji 

Poprzednie edycje konkursu można obejrzeć: 
http://photospilka.com/gallery/vystavki/panorama-mo-yi-krayini-2010/ 
http://photospilka.com/gallery/vystavki/drugiy-mizhnarodniy-fotosalon-panorama-mo-yi-krayini-2011/ 

Więcej informacji
http://photospilka.com/vystavki/3-y-mezhdunarodnyy-fotosalon.html 

Warsztaty fotografii aktu z Dariuszem Langrzykiem

2012-03-04 10:04:11

Początek warsztatów – godz. 14.00, czas trwania – 6 godzin.

Warsztaty odbędą się w Wodzisławskim Centrum Kultury przy ul. Kubsza 17.

Przewidywana liczba uczestników – 30 osób.

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: dariuszlangrzyk@op.pl , decyduje kolejność zgłoszeń. Koszt warsztatów wynosi 250 zł. Konieczna jest przedpłata w wysokości 50 zł. Numer konta zostanie przesłany mailowo, po dokonaniu zgłoszenia.

Podczas warsztatów będzie można zapoznać się z arkanami fotografii aktu studyjnego, z praktycznym wykorzystaniem światła stałego, jak i błyskowego. Organizator zapewnia profesjonalną modelkę, której fotografie publikowane były w styczniowym wydaniu miesięcznika Playboy.

Prowadzący Dariusz Langrzyk podzieli się z uczestnikami wiedzą praktyczną jak i niezbędną wiedzą teoretyczną z zakresu fotografii aktu studyjnego.

Program warsztatów przewiduje indywidualne konsultacje. 

Organizator zapewnia uczestnikom ciepły posiłek i napoje. Istnieje możliwość rezerwacji noclegów w hotelu Amadeus w Wodzisławiu Śląskim. Dla uczestników warsztatów właściciel hotelu przewidział rabat.

Zaproszenie do udziału w konkursie Bristol Int'l Salon of Photography

2012-03-04 10:03:45

 

66th Bristol International Salon of Photography 2012
 
Web: www.bristolphoto.org.uk                                Email: salon@bristolphoto.org.uk    


Just a quick line to remind you that the closing date for the 2012 Bristol International Salon of Photography is only 2 weeks  away and that you can enter by clicking the
following link where you can download a copy of the conditions & rules of entry and enter the Salon on line.

If you require any further details or have any queries, please email me, Pete Howell, at salon@bristolphoto.org.uk

We look forward to seeing your entry soon

Pete Howell
Salon Chairman

Warsztaty z Gregorem

2012-03-04 10:03:14

 

Zapraszamy wszystkich na warsztaty z Gregorem Laubsch do Szczecina. Warsztaty odbędą się 3-4 marca dla grupy 10 osób. Gregor wprowadzi nas w świat swojego portretu,

 

postrzegania światła, stylizacji, wizażu oraz pracy z modelką. Poruszy również temat oświetlenia studyjnego, pracy z modyfikatorami światła oraz ustawień aparatów

 

fotograficznych. Modelować  będzie Thekasia http://www.maxmodels.pl/thekasia.html

 

Koszt 2 dniowych warsztatów to 700 zł/osoba. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy w sprawie szczegółów roj5@wp.pl

Wernisaż Natalii Adamskiej

2012-03-04 10:02:42

Informacja o wernisażu na facebooku 
http://www.facebook.com/events/175921199188035/ 

Moja fanpejdżowa strona na FB 
http://www.facebook.com/pages/Natalia-Naka-Adamska/138102766252194 

Kilka słów od Naki

Zawsze chodzi mi o to, żeby stworzyć coś niesamowitego, coś czego zwykła 
fotografia nie może nam dać. Nietuzinkowe obrazy niecodziennych sytuacji, 
stworzenia rodem z baśni, własny wyimaginowany świat. Fotomontaże są dla 
mnie najlepszym środkiem na przekazywanie emocji, a także możliwość 
pokazania na swój własny, pokręcony sposób cząstki mojego prywatnego, 
wewnętrznego świata. 

Zainteresowanych zobaczeniem tej cząstki mojego świata w dużym formacie, w 
fizycznej, wiszącej na ścianie postaci, zapraszam 9 marca o godz. 19 na 
ul. Bukowską 31/5 w Poznaniu.

New Wave Photography

2012-01-05 16:51:20

New Wave Photography to jedyna w swoim rodzaju wystawa przedstawiająca wschodzące talenty współczesnej fotografii z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wystawa powstała przy współpracy z wieloma europejskimi instytucjami kulturalnymi. Zaprezentuje ona ponad czterdzieści starannie wyselekcjonowanych prac z dziedziny fotografii kreatywnej. Ma ona na celu przedstawienie współczesnej fotografii z rejonu Europy Środkowoeuropejskiej, nowej generacji artystów wyrażających własne wizje i potencjał. New Wave Photography została zaproszona do Krakowa przez Krakowskie Biuro Festiwalone. Wystawa będzie pokazana w Pawilonie Wyspiańskiego w Krakowie w dniach od 13 stycznia do 4 lutego 2012 roku.

Serdecznie zapraszamy.

http://www.unitedcreativity.org/index.php/poland/

Warsztaty fotografii ślubnej w Gliczarowie

2011-10-25 19:22:38

 

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na warsztaty fotografii ślubnej „Fotografia ślubna - jak zacząć, rozwinąć i przy okazji nie zginąć”. To już druga edycja warsztatów skierowanych zarówno do osób, które planują rozpocząć swoją działalność w branży ślubnej, jak i do osób zajmujących się profesjonalnie fotografią ślubną, które chcą pogłębić, lub skonfrontować swoją wiedzę na temat tej wymagającej dziedziny fotografii.

 

Prowadzącym zajęcia jest Adam „Chet” Wesołowski (http://www.adamweso.com ; http://www.slubnie.com) – znany i ceniony fotograf portretu, mody i fotografii ślubnej, który wypracował sobie znaną w Polsce markę. Celem warsztatów jest pokazanie uczestnikom, w jaki sposób można rozpocząć działalność ślubną, zdobyć pierwszych klientów, oraz poprzez omówienie kulisów pracy profesjonalnego fotografa ślubnego - przedstawienie sprawdzonych technik i trików pozwalających nam nie zginąć wśród konkurencji. W części teoretycznej warsztatów, dużo uwagi poświecimy tzw. „zapleczu” - czyli temu wszystkiemu co jest związane z fotografią ślubną przed i po wykonaniu zlecenia. Wbrew pozorom jest ono równie ważne, jeśli nie ważniejsze od samej pracy z aparatem. Dobre „zaplecze” z jednej strony sprzyja pozyskiwaniu zleceń, z drugiej – po wykonaniu zdjęć pozwala bezpiecznie i sprawnie doprowadzić do finalizacji zlecenia. Omówione zostaną: zagadnienia formalne (formułowanie umów), różne formy marketingu, poruszymy temat sprzętu (zarówno fotograficznego jak i komputerowego), na zakończenie sporo czasu poświęcone będzie angielskiemu „workflow”, czyli radzeniu sobie z tysiącami zdjęć wykonanych podczas reportażu (backup, selekcja i obróbka). Część praktyczna będzie miała na celu pokazanie uczestnikom typowych sytuacji, w jakich znajdą się podczas wykonywania reportażu ślubnego oraz sesji plenerowej. Pracując z modelami postaramy się jak najbardziej zbliżyć do warunków panujących podczas prawdziwego ślubu i pokazać jak się w nich odnaleźć.

 

Ciekawostką będą zajęcia odbywające się w kościele, w czasie których kapłan będzie prowadził wykład na temat zachowania fotografa w czasie nabożeństwa (nadal budzi to wiele pytań i kontrowersji). Zajęcia praktyczne będą przeplatane wykładami prowadzącego, w których w oparciu o własne doświadczenie będzie omawiał najważniejsze zagadnienia. Dzięki zajęciom praktycznym Uczestnicy będą mogli doskonalić swój warsztat oraz rozpocząć budowę dochodowego portfolio :)

 

Wśród innych tematów, jakie będą poruszane na zajęciach znajdą się także podstawy oświetlenia sztucznego oraz korzystania ze światła zastanego, założenia fotografii reportażowej, obróbka fotografii w programach graficznych, prawa autorskie, a także cały szereg innych zagadnień związanych z pracą profesjonalnego fotografa. Pozwoli to Uczestnikom na dogłębne zapoznanie się z tematyką fotografii ślubnej i da solidne podstawy do dalszego rozwoju własnego warsztatu i poszukiwania kreatywności.

 

http://www.fotowarsztaty.net/warsztaty/28-fotografia-lubna

 

 


BIG BEAUTIFUL WOMEN

2011-10-19 14:34:29

Pragniemy zaprosić wszystkich użytkowników do obejrzenia wyjątkowej wystawy zdjęć pięknych modelek w rozmiarze XXL ukazujących je w niezwykłych aranżacjach.Wystawę zdjęć przygotowano we współpracy z najlepszymi polskimi fotografikami, stylistami i wizażystami w ramach projektu BIG BEAUTIFUL WOMEN. Celem projektu jest przełamanie stereotypu kobiet noszących większe rozmiary jako nieudolnych i nie posiadających pasji oraz promowanie ich wizerunku jako kobiet aktywnych, atrakcyjnych i podążających za własnymi marzeniami. Wystawę fotograficzną otworzy uroczysty wernisaż, który odbędzie się 26 października 2011 r. o godzinie 19.00 w Wyższej Szkole Artystycznej przy ul.Żelaznej w Warszawie w lokalu 5 na 4 piętrze. Otwarcie wystawy swoim recitalem uświetni Małgorzata Janek, jedna z uczestniczek projektu oraz laureatka programu „Szansa na Sukces”.

 

Imprezie patronuje medialnie między innymi portal Fotoferia.

Więcej informacji znajdziecie na http://bbwprojekt.pl/o-bbw-projekt/cel-projektu oraz na facebookowym profilu projektu https://www.facebook.com/BigBeautifulWomanProjekt?sk=wall

DreamTeam

2011-10-11 23:27:40

DreamTeam

I Edycja Konkursu dla Zespołów pracujących nad efektem sesji zdjęciowej.

W ramach festiwalu mody Neo Fashion Jamboree odbędzie się pierwsza edycja konkursu przeznaczonego dla zespołów: DreamTeam. Do rywalizacji zapraszamy zespoły w składzie: fotograf, wizażysta, fryzjer, stylista, model/modelka. Jury oceni pracę wszystkich pracujących nad efektem sesji zdjęciowej, której motywem przewodnim jest hasło: IKONA MODY. Ocenie zostaje poddany pomysł na sesję, spójność oraz jakość poszczególnych kadrów i dopracowanie wszystkich elementów sesji. Finał konkursu odbędzie się w sobotni wieczór, 19.11.2011r. w Muzeum Techniki i Włókiennictwa, podczas którego zostaną pokazane najlepsze zdjęcia. W czasie gali poznamy laureatów oraz ostaną wręczone nagrody, m.in. bony na zakup sprzętu, rozwiązania dla profesjonalistów, szkolenia, staże i kontrakty. W jury konkursu zasiadają m.in. stylista fryzur i właścicielka marki Trendy, Anna Kulec Karampotis, Andrzej Kawczyński, Face Designer Giorgio Armani, filmoznawczyni Joanna Malicka i przedstawiciele patronujących mediów. Wszystkich gorąco zachęcamy do rywalizacji, szczegóły na stronie:

 

www.neofashionjamboree.pl

w zakładce DreamTeam.

 

Organizator:


 

 

Patronat honorowy:


 

 

Centrum prasowe:

Dom Tkacza ul. Sobieskiego 51

43-300 Bielsko-Biała

tel./faks: +48 33 810 18 69

tel. kom: +48 507 422 720

tel. kom: +48 609 321 979

1 2 3 4 5 6 7 8