EVENTS

1 2 3 4 5 6 7 8


Projekt ON

2012-05-23 00:21:13

W środę 6 czerwca o godzinie 18.00 w Galerii Zdarzeń Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży  przy ul. Wietora 13-15 w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy i pierwsza publiczna odsłona "projektu.ON", który połączył ludzi, niezależną produkcję filmową z fotograficznym reportażem społecznym o bezdomności, tekst z obrazem, słowo z muzyką.

 

Twórcy:

 • Karolina Rycek - społecznik, studentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
 • Przemek "Dzikie Wino" Walocha - fotografia
 • Rafał Siwy - film
 • Yossarian Malewski - muzyka
 • Łukasz Kraczka - reportaż
 • oraz blisko setka zaangażowanych Osób, które zdecydowały się wesprzeć projekt.ON datkiem, pracą, pomysłami.

 

Patronat:

 • Krakowskie Biuro Festiwalowe
 • Krakow Film Commission
 • Portal Fotoferia
 • Głębia Spojrzenia - Ogólnopolski Studencki Konkurs Fotograficzny

 

Sponsorzy:

 • Art-Man Agencja Reklamy (wydruki zdjęć)
 • Finisz Studio (materiały fotograficzne)
 • Diprint Laboratorium Fotograficzne (odbitki)
 • Osoby prywatne

 

 

projekt.ON - to tygiel dla artystów, twórców, przedsiębiorców, organizacji oraz wrażliwych osób
z pomysłami i zapałem do pracy. Stworzony po to by inspirować, łączyć i otwierać na społecznie ważne problemy jakie nas otaczają.

 

Jeśli czujesz, że potrzebujesz coś zrobić by pomóc innym lub, że to ktoś potrzebuje, żebyś Ty coś zrobił. Jeśli chcesz o tym opowiedzieć, przybliżyć jakiś problem szerszej grupie ludzi.

 

Włącz siebie, włącz wyłączonych, włącz przyjaciół i znajomych…

 

http://www.facebook.com/on.projekt


Chcemy udostępnić Wam warsztat i narzędzia do włączania siebie i innych w takie działania.

Trzy, dwa, jeden...

ON

 

Łódzkie spotkania fotograficzne z aktem i portretem

2012-05-19 18:28:23

Zapraszamy na warsztaty "Łódzkie spotkania fotograficzne z aktem i portretem"
 

 

Miejsce - ośrodek nad Zalewem Sulejowskim. 
 

 

Termin - weekend z 16go na 17go czerwca.

 
Plan warsztatów:

* zajęcia z modelkami o zachodzie w towarzystwie koni 
* wspólne grillowanie 
* nocne zdjęcia w reflektorach 
* zdjęcia o świcie w parku krajobrazowym ( z gołębiami ) 
* zajęcia w studio 
* wspólne omówienie wybranych fotografii 
* zdjęcia nad Zalewem Sulejowskim 
 

 

------------------------------------------------- 
Więcej informacji : foto-lodz@wp.pl  lub na priv - Morfi 

Warsztaty fotograficzne euroS'OBIEKTYW

2012-05-11 22:46:44

Warsztaty fotograficzne organizowane przez Europejskie Forum Studentów AEGEE-Warszawa, dla młodych (w wieku od 18 do 30 lat) pasjonatów fotografii, składające się z 8 modułów trwających od 2 do 5 godzin. Odbywają się one w Warszawie w dniach 18-20 maja 2012 roku, prowadzone są przez fotografów wywodzących się z różnych środowisk i zajmujących się różnorodnymi tematami.

 

 

O PROJEKCIE


euroS'OBIEKTYW – to organizowane przez AEGEE-Warszawa, warsztaty fotograficzne, których motywem przewodnim będzie Warszawa, jej życie, społeczność i architektura w okresie tuż przed tegorocznymi mistrzostwami Europy w piłce nożnej UEFA Euro 2012. W trakcie 8 kilkugodzinnych warsztatów uczestnicy zgłębią teoretyczne podstawy fotografii cyfrowej i analogowej, następnie rozwiną umiejętności fotografowania w trakcie części praktycznej – zajęć plenerowych na terenie Warszawy. Warsztaty odbywają się w terminie 18 – 20 maja br.

 

Zwieńczeniem pracy uczestników poszczególnych modułów będzie wystawa najlepszych zdjęć zrobionych w trakcie warsztatów.

 

Warsztaty fotograficzne euroS'OBIEKTYW skierowane są do osób od 18 do 30 roku życia, które posiadają własny (cyfrowy lub analogowy) aparat fotograficzny oraz mają przynajmniej podstawowe doświadczenie w robieniu zdjęć.

 

euroS'OBIEKTYW to zarówno interdyscyplinarne ujęcie sztuki fotografowania (prowadzący wywodzący się z różnych środowisk) jak i nowatorskie podejście do tematu zajęć praktycznych. Uczestnicy będą mieli okazję wykazać się innowacyjnością oraz dobrze rozwiniętą umiejętnością obserwacji otoczenia: architektury, przestrzeni miejskiej a także zjawisk społecznych.

 

 

ORGANIZATOR


Warszawska antena AEGEE została utworzona w 1991 r. i obecnie liczy ok. 150 aktywnie działających członków. Rocznie realizuje od 5 do 10 projektów skierowanych głownie do studentów warszawskich szkół wyższych. W ostatnich latach prężnie działa, poruszając takie kwestie jak: edukacja, wymiany studenckie i kulturowe, kariera zawodowa, jak również indywidualny rozwój osobisty (umiejętności miękkie) i kształtowanie społeczności obywatelskiej.

 

Więcej informacji na stronie   http://eurosobiektyw.aegee.waw.pl/

 

 Zlot w Kołobrzegu

2012-04-23 08:40:16

Planujemy zlot Klubu i Portalu w Kołobrzegu w dniach 30.08.12-02.09.12. Koszt pobytu (3 doby z pełnym wyżywieniem) to 300 zł. Spotkamy się ponownie w tym samym pensjonacie co w zeszłym roku. 

 

http://www.fotoferia.pl/read/zjazd

 

Osoby zainteresowane przyjazdem mogą dopisać się na forum. Prawdopodobnie będą zorganizowane warsztaty aktu/portretu, które poprowadzi jeden z naszych Fotografów.

 

http://www.fotoferia.pl/index.php?pg=forum&forum_id=1&topic_id=268&pgn=14

Zwiastun konkursu Fotoferia International Exhibition

2012-04-18 13:52:40

Międzynarodowy konkurs 21. TRIERENBERG SUPER CIRCUIT

2012-04-17 17:55:56

Zapraszamy do udziału w bardzo popularnym konkursie Trierenberg Super Circuit, w którym bierze udział kilka tysięcy Fotografów z całego świata. W Salonie numer 4 jednym z Jurorów jest  członek naszego klubu Maciej Duczyński. 

 

Opłaty:

one section: US$ 55 or € 35

two sections US$ 65 or € 45

three sections: US$ 70 or € 50 

all four sections: US$ 75 or € 55

 

Wymiary zdjęć co najmniej 1600x1200 pikseli po 4 zdjęcia w sekcji, przy czym zdjęcia cyfrowe w kategoriach OPEN i NATURE można nadesłać pod linkiem:

 

http://tsc2012.fotosalon.at

 

PEŁNY REGULAMIN

Konkurs pod patronatem Fotoferii "Metafizyka Kobiety"

2012-04-06 13:22:16

 

 

 

Zapraszamy Was do udziału w ogólnopolskim KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM: "Metafizyka kobiety" w kategorii portret oraz akt! 

Konkurs organizowany jest przez Maxmodels.pl oraz grono partnerów, m.in.: Warsztaty w Złodziejewie, Portal Fotoferia.pl, miesięcznik Camerapixo oraz firmę kosmetyczną Glazel. 
Przygotowaliśmy dla Was cenne NAGRODY: "przejażdżkę" własnym SKUTEREM!, nagrodę pieniężną, której fundatorem jest Portal fotograficzny Fotoferia.pl, bony na udział w Warsztatach w Złodziejewie oraz elektroniczny eBook ufundowany przez Camerapixo.

Zdjęcia oceniać będzie Jury w składzie: 

 • Marcelina Oczkowska
 • Maja Maciejewska
 • Rafał Kowalkowski
 • Wiktor Franko

 

Nagrodą główną za zajęcie I miejsca  w Konkursie jest: 1 (słownie: jeden) skuter marki Zipp Vega o pojemności 125 cm3 o wartości:  4549 zł brutto.  Skuter jest fabrycznie nowy, nieużywany, objęty gwarancją mechaniczną, rok produkcji [2008], 

 

Nagrodami dodatkowymi w Konkursie są:

1. Za  zajęcie II miejsca: nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł ufundowana przez portal fotograficzny Fotoferia.pl;

2. Za zajęcie III miejsca: bon zniżkowy  o wartości 700 zł uprawniający do otrzymania zniżki w wysokości 700 zł na Warsztaty w Złodziejewie do wykorzystania do 31 grudnia 2012 roku organizowane przez Firmę „GROSZ”

3. Za zajęcie IV miejsca: voucher na wykonanie e-booka (albumu fotograficznego w postaci elektronicznej – max. 200 stron) o dowolnej tematyce ufundowany przez miesięcznik Camerapixo o wartości 500 zł. W skład nagrody wchodzi przygotowanie, opracowanie oraz wydanie ebooka;

4. Za zajęcie  V miejsca:  bon zniżkowy o wartości 500 zł uprawniający do otrzymania zniżki w wysokości 500 zł na Warsztaty w Złodziejewie do wykorzystania do 31 grudnia 2012 roku organizowane przez Firmę „GROSZ”;

5. Za zajęcie VI miejsca: bon zniżkowy o wartości 300 zł uprawniający dootrzymania zniżki w wysokości 300 zł na Warsztaty w Złodziejewie do wykorzystania do 31 grudnia 2012 roku organizowane przez Firmę „GROSZ”;

6. Za zajęcie miejsca od VII – XVII włącznie: zestaw do makijażu firmy Glazel, każdy o wartości 200zł. W skład każdego zestawu wchodzą: cień do powiek (3 szt.), puder sypki, perełki bronzujące, puder mineralny, tusz do rzęs (wydłużający

Konkurs F2 w Buenos Aires

2012-03-24 08:57:08

Użytkownik naszego portalu Luis Alberto Franke  zaprasza na konkurs organizowany przez jego klub w Argentynie. Na konkurs można przesłać  4 zdjęcia w każdej sekcji:

- kolor

- monochrom

- podróże

 

Każdy uczestnik otrzyma katalog i CD. Opłaty:

» USD 20 / 1 (one) section
» USD 25 / 2 (two) sections
» USD 30 / 3 (three) sections

 

Szczegóły  http://www.f2sociedadfotografica.com/salon12_entryrules.html

 

Formularz  http://www.faf-internacional.com/registro.asp

 

DLA NASZEGO KLUBU PRZEWIDZIANA JEST ZNIŻKA

„Fotografia ślubna - jak zacząć, rozwinąć i przy okazji nie zginąć”

2012-03-22 18:55:27

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na warsztaty fotografii ślubnej „Fotografia ślubna - jak zacząć, rozwinąć i przy okazji nie zginąć”, które odbędą się w Gliczarowie górnym w dniach 19-22.04.2012. To już trzecia edycja warsztatów skierowanych zarówno do osób, które planują rozpocząć swoją działalność w branży ślubnej, jak i do osób zajmujących się profesjonalnie fotografią ślubną, które chcą pogłębić, lub skonfrontować swoją wiedzę na temat tej wymagającej dziedziny fotografii. Prowadzącym zajęcia jest Adam „Chet” Wesołowski (http://www.adamweso.com ; http://www.slubnie.com) – znany i ceniony fotograf portretu, mody i fotografii ślubnej, który wypracował sobie znaną w Polsce markę. Celem warsztatów jest pokazanie uczestnikom, w jaki sposób można rozpocząć działalność ślubną, zdobyć pierwszych klientów,  oraz poprzez omówienie kulisów pracy profesjonalnego fotografa ślubnego -  przedstawienie sprawdzonych technik i trików pozwalających nam nie zginąć wśród konkurencji.

W części teoretycznej warsztatów, dużo uwagi poświecimy tzw. „zapleczu” - czyli temu wszystkiemu co jest związane z fotografią ślubną przed i po wykonaniu zlecenia. Wbrew pozorom jest ono równie ważne, jeśli nie ważniejsze od samej pracy z aparatem. Dobre „zaplecze” z jednej strony sprzyja pozyskiwaniu zleceń, z drugiej – po wykonaniu zdjęć pozwala bezpiecznie i sprawnie doprowadzić do finalizacji zlecenia. Omówione zostaną: zagadnienia formalne (formułowanie umów),  różne formy marketingu,  poruszymy temat sprzętu (zarówno fotograficznego jak i komputerowego), na zakończenie sporo czasu poświęcone będzie angielskiemu „workflow”,  czyli radzeniu sobie z tysiącami zdjęć wykonanych podczas reportażu (backup, selekcja i obróbka). 

Część praktyczna będzie miała na celu pokazanie uczestnikom typowych sytuacji, w jakich znajdą się podczas wykonywania reportażu ślubnego oraz sesji plenerowej. Pracując z modelami postaramy się jak najbardziej zbliżyć do warunków panujących podczas prawdziwego ślubu i pokazać jak się w nich odnaleźć.

 

Ciekawostką będą zajęcia odbywające się w kościele, w czasie których kapłan będzie prowadził wykład na temat zachowania fotografa w czasie nabożeństwa (nadal budzi to wiele pytań i kontrowersji). Zajęcia praktyczne będą przeplatane wykładami prowadzącego, w których w oparciu o własne doświadczenie będzie omawiał najważniejsze zagadnienia. Dzięki zajęciom praktycznym Uczestnicy będą mogli doskonalić swój warsztat oraz rozpocząć budowę dochodowego portfolio :)

 

Wśród innych tematów, jakie będą poruszane na zajęciach znajdą się także podstawy oświetlenia sztucznego oraz korzystania ze światła zastanego, założenia fotografii reportażowej, obróbka fotografii w programach graficznych, prawa autorskie, a także cały szereg innych zagadnień związanych z pracą profesjonalnego fotografa. Pozwoli to Uczestnikom na dogłębne zapoznanie się z tematyką fotografii ślubnej i da solidne podstawy do dalszego rozwoju własnego warsztatu i poszukiwania kreatywności. 

 

http://fotowarsztaty.net/


Przegląd Fotograficzny Karczówka

2012-03-18 10:48:40


Tylko do 31 marca 2012 r. można nadsyłać zdjęcia na I Przegląd 
Fotograficzny Karczówka. Celem przeglądu jest ocena prac 
fotograficznych i ukazanie piękna Karczówki w jej różnych aspektach - 
począwszy od artystycznej, portretowej, pejzażowej poprzez reklamową, 
reportażową, sportową i prasową, na edytowanej komputerowo skończywszy. 

Wybrane zdjęcia będą prezentowane podczas wystawy w II kwartale 2012 
r. Ponowna prezentacja fotografii, nastąpi podczas II edycji 
Przeglądu, na wystawie obejmującej dodatkowo stare zdjęcia i dorobek 
artystów malarzy, która odbędzie się po zakończeniu prac remontowych na 
Karczówce w 2013 roku. 

Organizatorzy już teraz zwracają się z prośbą do osób, które posiadają 
archiwalne fotografie Karczówki o ich udostępnienie. „Taki kompleksowy 
przegląd jest szansą na pokazanie miejsc, które wszyscy znają, w taki 
sposób, który dla wielu pozwoli odkryć je na nowo” - mówi Paweł 
Zawadzki jeden z współorganizatorów przeglądu. 

Przegląd Fotograficzny Karczówka, ma być wystawą cykliczną, 
dokumentująca upływ czasu miejsca, które jest niemal symbolem miasta 
Kielce – czasami tak nie zauważalny w wirze codzienny spraw. 
Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Przeglądzie 
wszystkich fotografującyh zakochanych w Karczówce. 

Więcej informacji oraz Regulamin Przeglądu można znaleźć na stronie 
www.karczowka.eu

Osoby, które posiadają zdjęcia archiwalne proszone są o kontakt

 
pawel.zawadzki@karczowka.eu

1 2 3 4 5 6 7 8