EVENTS

1 2 3 4 5 6 7 8


Zlot w Kołobrzegu

2012-04-23 08:40:16

Planujemy zlot Klubu i Portalu w Kołobrzegu w dniach 30.08.12-02.09.12. Koszt pobytu (3 doby z pełnym wyżywieniem) to 300 zł. Spotkamy się ponownie w tym samym pensjonacie co w zeszłym roku. 

 

http://www.fotoferia.pl/read/zjazd

 

Osoby zainteresowane przyjazdem mogą dopisać się na forum. Prawdopodobnie będą zorganizowane warsztaty aktu/portretu, które poprowadzi jeden z naszych Fotografów.

 

http://www.fotoferia.pl/index.php?pg=forum&forum_id=1&topic_id=268&pgn=14

Zwiastun konkursu Fotoferia International Exhibition

2012-04-18 13:52:40

Międzynarodowy konkurs 21. TRIERENBERG SUPER CIRCUIT

2012-04-17 17:55:56

Zapraszamy do udziału w bardzo popularnym konkursie Trierenberg Super Circuit, w którym bierze udział kilka tysięcy Fotografów z całego świata. W Salonie numer 4 jednym z Jurorów jest  członek naszego klubu Maciej Duczyński. 

 

Opłaty:

one section: US$ 55 or € 35

two sections US$ 65 or € 45

three sections: US$ 70 or € 50 

all four sections: US$ 75 or € 55

 

Wymiary zdjęć co najmniej 1600x1200 pikseli po 4 zdjęcia w sekcji, przy czym zdjęcia cyfrowe w kategoriach OPEN i NATURE można nadesłać pod linkiem:

 

http://tsc2012.fotosalon.at

 

PEŁNY REGULAMIN

Konkurs pod patronatem Fotoferii "Metafizyka Kobiety"

2012-04-06 13:22:16

 

 

 

Zapraszamy Was do udziału w ogólnopolskim KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM: "Metafizyka kobiety" w kategorii portret oraz akt! 

Konkurs organizowany jest przez Maxmodels.pl oraz grono partnerów, m.in.: Warsztaty w Złodziejewie, Portal Fotoferia.pl, miesięcznik Camerapixo oraz firmę kosmetyczną Glazel. 
Przygotowaliśmy dla Was cenne NAGRODY: "przejażdżkę" własnym SKUTEREM!, nagrodę pieniężną, której fundatorem jest Portal fotograficzny Fotoferia.pl, bony na udział w Warsztatach w Złodziejewie oraz elektroniczny eBook ufundowany przez Camerapixo.

Zdjęcia oceniać będzie Jury w składzie: 

  • Marcelina Oczkowska
  • Maja Maciejewska
  • Rafał Kowalkowski
  • Wiktor Franko

 

Nagrodą główną za zajęcie I miejsca  w Konkursie jest: 1 (słownie: jeden) skuter marki Zipp Vega o pojemności 125 cm3 o wartości:  4549 zł brutto.  Skuter jest fabrycznie nowy, nieużywany, objęty gwarancją mechaniczną, rok produkcji [2008], 

 

Nagrodami dodatkowymi w Konkursie są:

1. Za  zajęcie II miejsca: nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł ufundowana przez portal fotograficzny Fotoferia.pl;

2. Za zajęcie III miejsca: bon zniżkowy  o wartości 700 zł uprawniający do otrzymania zniżki w wysokości 700 zł na Warsztaty w Złodziejewie do wykorzystania do 31 grudnia 2012 roku organizowane przez Firmę „GROSZ”

3. Za zajęcie IV miejsca: voucher na wykonanie e-booka (albumu fotograficznego w postaci elektronicznej – max. 200 stron) o dowolnej tematyce ufundowany przez miesięcznik Camerapixo o wartości 500 zł. W skład nagrody wchodzi przygotowanie, opracowanie oraz wydanie ebooka;

4. Za zajęcie  V miejsca:  bon zniżkowy o wartości 500 zł uprawniający do otrzymania zniżki w wysokości 500 zł na Warsztaty w Złodziejewie do wykorzystania do 31 grudnia 2012 roku organizowane przez Firmę „GROSZ”;

5. Za zajęcie VI miejsca: bon zniżkowy o wartości 300 zł uprawniający dootrzymania zniżki w wysokości 300 zł na Warsztaty w Złodziejewie do wykorzystania do 31 grudnia 2012 roku organizowane przez Firmę „GROSZ”;

6. Za zajęcie miejsca od VII – XVII włącznie: zestaw do makijażu firmy Glazel, każdy o wartości 200zł. W skład każdego zestawu wchodzą: cień do powiek (3 szt.), puder sypki, perełki bronzujące, puder mineralny, tusz do rzęs (wydłużający

Konkurs F2 w Buenos Aires

2012-03-24 08:57:08

Użytkownik naszego portalu Luis Alberto Franke  zaprasza na konkurs organizowany przez jego klub w Argentynie. Na konkurs można przesłać  4 zdjęcia w każdej sekcji:

- kolor

- monochrom

- podróże

 

Każdy uczestnik otrzyma katalog i CD. Opłaty:

» USD 20 / 1 (one) section
» USD 25 / 2 (two) sections
» USD 30 / 3 (three) sections

 

Szczegóły  http://www.f2sociedadfotografica.com/salon12_entryrules.html

 

Formularz  http://www.faf-internacional.com/registro.asp

 

DLA NASZEGO KLUBU PRZEWIDZIANA JEST ZNIŻKA

„Fotografia ślubna - jak zacząć, rozwinąć i przy okazji nie zginąć”

2012-03-22 18:55:27

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na warsztaty fotografii ślubnej „Fotografia ślubna - jak zacząć, rozwinąć i przy okazji nie zginąć”, które odbędą się w Gliczarowie górnym w dniach 19-22.04.2012. To już trzecia edycja warsztatów skierowanych zarówno do osób, które planują rozpocząć swoją działalność w branży ślubnej, jak i do osób zajmujących się profesjonalnie fotografią ślubną, które chcą pogłębić, lub skonfrontować swoją wiedzę na temat tej wymagającej dziedziny fotografii. Prowadzącym zajęcia jest Adam „Chet” Wesołowski (http://www.adamweso.com ; http://www.slubnie.com) – znany i ceniony fotograf portretu, mody i fotografii ślubnej, który wypracował sobie znaną w Polsce markę. Celem warsztatów jest pokazanie uczestnikom, w jaki sposób można rozpocząć działalność ślubną, zdobyć pierwszych klientów,  oraz poprzez omówienie kulisów pracy profesjonalnego fotografa ślubnego -  przedstawienie sprawdzonych technik i trików pozwalających nam nie zginąć wśród konkurencji.

W części teoretycznej warsztatów, dużo uwagi poświecimy tzw. „zapleczu” - czyli temu wszystkiemu co jest związane z fotografią ślubną przed i po wykonaniu zlecenia. Wbrew pozorom jest ono równie ważne, jeśli nie ważniejsze od samej pracy z aparatem. Dobre „zaplecze” z jednej strony sprzyja pozyskiwaniu zleceń, z drugiej – po wykonaniu zdjęć pozwala bezpiecznie i sprawnie doprowadzić do finalizacji zlecenia. Omówione zostaną: zagadnienia formalne (formułowanie umów),  różne formy marketingu,  poruszymy temat sprzętu (zarówno fotograficznego jak i komputerowego), na zakończenie sporo czasu poświęcone będzie angielskiemu „workflow”,  czyli radzeniu sobie z tysiącami zdjęć wykonanych podczas reportażu (backup, selekcja i obróbka). 

Część praktyczna będzie miała na celu pokazanie uczestnikom typowych sytuacji, w jakich znajdą się podczas wykonywania reportażu ślubnego oraz sesji plenerowej. Pracując z modelami postaramy się jak najbardziej zbliżyć do warunków panujących podczas prawdziwego ślubu i pokazać jak się w nich odnaleźć.

 

Ciekawostką będą zajęcia odbywające się w kościele, w czasie których kapłan będzie prowadził wykład na temat zachowania fotografa w czasie nabożeństwa (nadal budzi to wiele pytań i kontrowersji). Zajęcia praktyczne będą przeplatane wykładami prowadzącego, w których w oparciu o własne doświadczenie będzie omawiał najważniejsze zagadnienia. Dzięki zajęciom praktycznym Uczestnicy będą mogli doskonalić swój warsztat oraz rozpocząć budowę dochodowego portfolio :)

 

Wśród innych tematów, jakie będą poruszane na zajęciach znajdą się także podstawy oświetlenia sztucznego oraz korzystania ze światła zastanego, założenia fotografii reportażowej, obróbka fotografii w programach graficznych, prawa autorskie, a także cały szereg innych zagadnień związanych z pracą profesjonalnego fotografa. Pozwoli to Uczestnikom na dogłębne zapoznanie się z tematyką fotografii ślubnej i da solidne podstawy do dalszego rozwoju własnego warsztatu i poszukiwania kreatywności. 

 

http://fotowarsztaty.net/


Przegląd Fotograficzny Karczówka

2012-03-18 10:48:40


Tylko do 31 marca 2012 r. można nadsyłać zdjęcia na I Przegląd 
Fotograficzny Karczówka. Celem przeglądu jest ocena prac 
fotograficznych i ukazanie piękna Karczówki w jej różnych aspektach - 
począwszy od artystycznej, portretowej, pejzażowej poprzez reklamową, 
reportażową, sportową i prasową, na edytowanej komputerowo skończywszy. 

Wybrane zdjęcia będą prezentowane podczas wystawy w II kwartale 2012 
r. Ponowna prezentacja fotografii, nastąpi podczas II edycji 
Przeglądu, na wystawie obejmującej dodatkowo stare zdjęcia i dorobek 
artystów malarzy, która odbędzie się po zakończeniu prac remontowych na 
Karczówce w 2013 roku. 

Organizatorzy już teraz zwracają się z prośbą do osób, które posiadają 
archiwalne fotografie Karczówki o ich udostępnienie. „Taki kompleksowy 
przegląd jest szansą na pokazanie miejsc, które wszyscy znają, w taki 
sposób, który dla wielu pozwoli odkryć je na nowo” - mówi Paweł 
Zawadzki jeden z współorganizatorów przeglądu. 

Przegląd Fotograficzny Karczówka, ma być wystawą cykliczną, 
dokumentująca upływ czasu miejsca, które jest niemal symbolem miasta 
Kielce – czasami tak nie zauważalny w wirze codzienny spraw. 
Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Przeglądzie 
wszystkich fotografującyh zakochanych w Karczówce. 

Więcej informacji oraz Regulamin Przeglądu można znaleźć na stronie 
www.karczowka.eu

Osoby, które posiadają zdjęcia archiwalne proszone są o kontakt

 
pawel.zawadzki@karczowka.eu

Warsztaty fotografii portretowej z elementami aktu

2012-03-13 23:33:37

21-22 kwietnia 2012 zapraszamy na warsztaty prowadzone prze Gregora Lubsch w studio fotograficznym Browar Mieszczański, ulica Hubska 44-48.

 

Więcej informacji w linku.

 

http://www.fotoferia.pl/files/gregor.jpg

German International DVF PhotoCup

2012-03-11 20:25:41

18 marca 2012 zakończy się konkurs German International DVF PhotoCup w kategoriach open i nature. Dla członków klubu Fotoferia Club opłata wynosić będzie 15 i 20 Euro. W pozostałych przypadkach 20 i 30 Euro.

 

Zdjęcia mają być o wymiarach 1400x1050 pikseli, poniżej 800 KB.

 

Osoby reprezentujące Fotoferia Club prosimy o kontakt na club@fotoferia.pl

 

www.germanphotocup.de

Warsztaty: Portret intymny i metamorfozy człowiecze wg Róży Sampolińskiej

2012-03-11 12:22:15

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą warsztatów w Złodziejewie  25-27 Maja z Różą Sampolińską

 

http://www.warsztatywzlodziejewie.pl/weekendy-z-mistrzami-portret-intymny-i-metamorfozy-czlowiecze-wg-rozy-sampolinskiej-25-27-maja

1 2 3 4 5 6 7 8