Wywiad z autorem

sylwan

Autor fotografii miesiąca (Maj):

O sobie

Posłużę się słowami Witkacego, który gdzieś kiedyś napisał o sobie:

-Obecnie jestem stosunkowo pogodnym osobnikiem lat średnich, który o żadnych >wyczynach< w wielkim stylu już nie marzy i pragnie jako tako przeżyć to życie, którego jak dotąd nie żałuje.-


Fotografia to dla mnie...

Odkąd zacząłem pokazywać zdjęcia publicznie i są one komentowane i oceniane, fotografia stała się dla mnie dodatkową, bardzo cenną formą komunikacji z bliźnim.

Nagrodzone zdjęcie powstało...

Na tzw. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który jest organizowany w moich stronach od wielu lat i rozrósł się do takich rozmiarów, że zaszła potrzeba zabezpieczania go przez Policję. Chłopczyk umiejscowił się akurat w krótkiej przerwie w ogromnym peletonie rowerzystów i ten moment, w zastanej sytuacji z policjantem, udało się złapać.

Nagrodzone zdjęcie jest, moim zdaniem...

...myślę, że udane. Prezentowałem je w innych miejscach i zawsze wzbudzało duże zainteresowanie. Kluczowe jest tu chyba kontrastowe zestawienie postaci i wzrokowa relacja między nimi.

Moje fotograficzne inspiracje to...

Lubię stare fotografie, sprzed kilkudziesięciu lat i starsze, zarówno ludzi jak i miejsc, zarówno zrobione przez sławnych fotografów, jak i te z rodzinnych albumów - są magiczne, jest w nich jakoś więcej prawdy, ale też swoistej tajemnicy mijającego czasu. Lubię wspominać i szukać odniesień w przeszłości.

Moje największe osiągnięcia fotograficzne to...

Ponieważ jestem fotografującym leśnikiem, swego czasu brałem udział w konkursach organizowanych przez różne pisma przyrodniczo-leśne. Było parę wyróżnień, nagroda, publikacje...
Z tym, że jury fotograficzno-przyrodnicze, kieruje się ciut innymi kryteriami, niż jury typowo fotograficzne :)
Moje zdjęcia leśne wykorzystywane są też przez Nadleśnictwo, w którym pracuję.

Moje największe fotograficzne marzenie...

Jestem fotografem amatorem. Moje marzenie fotograficzne nie jest wygórowane. Jestem spełniony, gdy pojedyncza projekcja podoba się innym.

Gdy robię zdjęcia to zawsze...

Może nie zawsze, bo często dobre zdjęcia wychodzą spontanicznie i przypadkowo, ale gdy idę w teren z zamiarem robienia zdjęć, zamieniam się w myśliwego. Jestem skupiony, a moja wrażliwość jest wyostrzona.

Gdy robię zdjęcia, to nigdy...

Autor nie odpowiedział jeszcze na to pytanie

Najśmieszniejsza / najstraszniejsza / najdziwniejsza historia, jaka przydarzyła mi się przy fotografowaniu...

Była zima, z tych dawniejszych, prawdziwych zim - mroźno i śnieżnie - lekka mgła. Ustawiłem statyw z myślą, że będę dziś leśnym pejzażystą. Nagle usłyszałem hałas, trzaskanie gałęzi. Z pobliskich krzaków wyłonił się ogromny łeb z ogromnym porożem. Znieruchomiałem, a za moment, obok pojawił się drugi ogromny łeb z jeszcze większym porożem. Coś je musiało spłoszyć, bo nagle się zerwały i zaczęły gnać w moją stronę. Okazało się, że jest ich cała chmara - około 8 - 9 sztuk. Wielkie zwierzaki wyskakiwały zza drzew pędem prosto na mnie. Padłem na ziemię i skurczyły mi się wszystkie mięśnie. Byki przeskakiwały nade mną - czułem ich dziki zapach. Na szczęście żaden mnie nie stratował. O dziwo - statyw z aparatem też stał nietknięty. Gdy ochłonąłem, pomyślałem, że przecież mogłem spróbować zrobić zdjęcie.

Warsztatu uczyłem się...

Warsztatu uczę się... Słucham krytyki, podpatruję mistrzów, czytam literaturę... to proces, który trwa.

Na Fotoferii najbardziej lubię...

Podoba mi się obecność i zaangażowanie Kierownictwa, co sprawia, że Fotoferia jest tym czym jest.

Poza fotografią najbardziej...

Świat i życie są pasjonujące. Lubię czytać o tym jak uczeni wpadają w konsternację odkrywając nowe fakty na temat budowy wszechświata, cząstek elementarnych, rzeczywistości. Lubię muzykę i historię. Uczę się grać na niezwykłym, historycznym instrumencie. Jest to róg myśliwski typu francuskiego, który w XVII i XVIII-wieku był kultowym instrumentem Wersalu. Róg francuski bywa określany jako szczyt możliwości naturalnego instrumentu dętego, czyli nie posiadającego wentyli. Poszczególne dźwięki wydobywa się tylko za pomocą pracy ust i siły zadęcia. Instrument brzmi tak:
http://www.chasses-du-monde.com/media/son/fanfares-diverses/la-rallye-garenne-d-anjou.mp3

Moje ulubione zdjęcia w moim własnym portfolio na Fotoferii to...

...to zdjęcie jeszcze się nie pojawiło

Moje ulubione zdjęcia innych Autorów na Fotoferii to...

Pojawia się tyle wspaniałych fotek, że nie sposób wskazać nawet kilka.

Obraz

Swoją odpowiedź możesz zilustrować plikiem graficznym.

Swoją odpowiedź możesz zilustrować zdjęciem, które już znajduje się na portalu, w tym celu wpisz identyfikator swojego zdjęcia w powyższe pole tekstowe.

Komentarze